Arsenal pewnie wygrywa z Watfordem

Mirror

Arsenal wygrał z Watfordem 3:0 w meczu 30. kolejki Premier League. Gra Kanonierów wyglądała znacznie lepiej niż w poprzednich meczach Ligi Angielskiej.

Przed nami bardzo ciekawe spotkanie, słaby w Premier League Arsenal, który ostatnio przegrał 3 mecze w lidze angielskiej, ostatnio udało im się, jednak wygrać 2:0 z Milanem w Lidze Europy. Szerszenie grają bardzo dobrze, przegrali tylko z West Hamem, udało im się też pokonać Chelsea aż 4:1.

Gospodarze już w 3. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Mesut Özil kapitalnie podał do Pierra Emericka Aubameyanga, Gabończyka w sytuacji sam na sam powstrzymał Orestis Karnezis. Arsenal od początku meczu przycisnął Watford i udało im się zdobyć bramkę. Özil posłał piłkę z rzutu wolnego w szesnastkę, tam najwyżej wyskoczył Shkordan Mustafi  i efektownym strzałem głową pokonał Karnezisa.

Chwilę później Szerszenie mogły wyrównać. Roberto Pereyra dobrze wyłożył piłkę do Abdoulaye Doucouré, Francuz mocno uderzył z pola karnego, ale świetnie ten strzał obronił Petr Čech. Później mecz pod kontrolą miał już Arsenal, który powinien podwyższyć prowadzenie, Özil trafił prosto w Karnezisa. Tuż przed przerwą goście mogli wyrównać. Daryl Janmaat dośrodkował w pole karne na głowę Richarlisona, ale uderzenie pomocnika Watfordu świetnie obronił bramkarz Arsenalu.

Początek drugiej połowy to przewaga Watfordu, z której jednak nic nie wyszło. Padła za to druga bramka dla Arsenalu. Henrich Mchitarjan kapitalnie podał do Aubameyanga, ten minął Karnezisa i spokojnie umieścił piłkę do pustej bramki. Goście chwilę później mogli wrócić do gry, jednak rzut karny wykonywany przez Troya Deeneya obronił Čech. Jest to pierwszy obroniony rzut karny czeskiego golkipera w barwach Arsenalu.

Watford opadał z sił, nadział się na kontrę i stracił trzecią bramkę. Özil dograł do Aubameyanga, ten świetnie wyłożył do Mchitarjana, a Ormianin bez problemu wykorzystał setkę.