Antonio Conte pewny swego. “Chcę zostać w Tottenhamie”

Conte

Zdjęcie: Tottenham Hotspur


Szkoleniowiec Tottenhamu Hotspur Antonio Conte ogłosił, że w przyszłym sezonie chce pozostać w północnym Londynie… O ile Spurs będą w stanie sprostać jego ambicjom.

Conte przejął stery w klubie w listopadzie. W tym czasie wygrał 13 meczów, zremisował trzy i przegrał osiem z 24 dotychczasowych spotkań, ale Włoch zamierza dotrzymać kontraktu do 2023 roku, jeśli będzie miał odpowiednie wsparcie od osób na górze.

– Na pewno w tej chwili jest tylko jedna prawda – jestem związany z tym klubem przez kolejny rok. Klub chciał takiej sytuacji, a ja ją zaakceptowałem, ponieważ dobrze było poznać się nawzajem – mówił na konferencji prasowej.

– Po czterech miesiącach myślę, że klub zrozumiał, w jaki sposób chcę pracować, a ja rozumiem klub. Mamy jeszcze trzy miesiące do końca sezonu, aby nadal pogłębiać naszą wzajemną znajomość, a następnie znaleźć najlepsze rozwiązanie dla obu stron.

– Mogę powiedzieć, że praca w tym klubie sprawia mi przyjemność i chciałbym walczyć o coś ważnego dla tego klubu. Na pewno to prawda, że chciałbym tego – walczyć o przyszłość, walczyć o konkurencyjność, walczyć o zwycięstwo, a nie tylko o zajęcie czwartego miejsca w lidze, bo powtarzam, to nie jest moją ambicją.

– Moją ambicją jest rywalizacja i walka o zwycięstwo. Chcę tego i wiem, że moje serce, moja dusza, mój umysł tego pragną. Mam nadzieję, że w tej sytuacji ja i klub będziemy do siebie pasować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.