Aleksandar Vuković blisko nowego klubu. Ma wrócić do korzeni

Aleksandar Vuković

Aleksandar Vuković (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Aleksandar Vuković pożegnał się z Legią Warszawa. Jak sam stwierdził, odciął pępowinę i teraz poszuka swojego miejsca w innym klubie. Pojawiają się doniesienia, jakoby były już trener Legii był pierwszym kandydatem do objęcia uznanego serbskiego klubu.

Aleksandar Vuković odchodzi z Legii Warszawa. Po latach spędzonych przy Łazienkowskiej stwierdził, że czas najwyższy odejść z Warszawy i znaleźć nowego pracodawcę. Legia skończyła sezon na dziesiątym miejscu, ale przed objęciem zespołu przez Serba realistyczny był scenariusz, w którym utytułowana drużyna spadnie z Ekstraklasy.

– To jest bardzo dobry moment, by odejść, odciąć pępowinę i ruszyć w swoją stronę. Wykonałem zadanie, utrzymałem klub w Ekstraklasie i jest szansa, by znów coś fajnego tu powstało w przyszłości – mówił Vuković o swojej decyzji.

Nasze źródła donoszą, że Serb jest bliski znalezienia pracy w swojej ojczyźnie. Partizan Belgrad wyraził zainteresowanie zatrudnieniem byłego trenera Legii, jest on ponoć na pierwszym miejscu na liście życzeń drużyny wicemistrza Serbii. Aleksandar Vuković miał też otrzymać ofertę od węgierskiego Budapest Honvéd FC.

Vuković w przeszłości reprezentował barwy Partizana Belgrad w roli zawodnika. Stawiał tam swoje pierwsze kroki jako piłkarz. Trenował w drużynie młodzieżowej zespołu z Belgradu, ale zaliczył też trzy występy w seniorskiej kadrze. Wiele wskazuje na to, że może wrócić tam, gdzie rozpoczynał karierę.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.