Ajax traci punkty z Groningen

Ajax Amsterdam w 5. kolejce Eredivisie tylko zremisował na wyjeździe z FC Groningen 1:1. Gole zdobywali Lasse Schone w 18′ minucie (Ajax) oraz Genero Zeefuik dla gospodarzy w 76′ minucie spotkania.

Pozbawiony w ostatnim czasie kilku podstawowych zawodników Ajax Amsterdam nie poradził sobie w dzisiejszym spotkaniu z Groningem. Klub z Amsterdamu w pierwszej części gry prowadził grę, spokojnie tworzył sobie okazje do zdobycia bramki. W 18′ minucie Lasse Schone oddał strzał z mniej więcej 25 metrów i pokonał Bizota, dając amsterdamczykom prowadzenie. Duńczyk miał wystarczająco dużo miejsca, aby przyjąć, poprawić sobie piłkę i uderzyć na bramkę.

Po przerwie do głosu zaczęła dochodzić drużyna gospodarzy. W 76. minucie gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Po strzale głową Botteghina piłkę przed siebie wypuścił bramkarz Ajaksu, dopadł do niej Zeefuik i wpakował futbolówkę do siatki. Do ostatniego gwizdka wynik spotkania nie uległ już zmianie.

FC Groningen – Ajax Amsterdam 1:1 (0:1)

Bramka 0:1 Schone 18′
Bramka 1:1 Zeefuik 76′