AC Milan pierwszym finalistą Coppa Italia

AC Milan wczoraj wieczorem wygrał półfinałowy mecz rewanżowy Pucharu Włoch z Alessandrią na San Siro aż 5:0 i zapewnił sobie tym samym awans do wielkiego finału gdzie zmierzy się ze zwycięzcą pary Inter-Juventus.

W pierwszym meczu Milan wygrał tylko 1:0 po bramce z karnego Mario Balotelliego w 43.minucie jednak w tamtym meczu mieliśmy sytuację ,że Alessandria postawiła się gigantowi włoskiej piłki.   W starciu rewanżowym Mediolańczycy i goście z Piemontu w pierwszym minutach serwowali nam dobre zawody i otwartą piłkę. Zaczęło się od akcji Juraja Kucki , który w 7.minucie wpada z piłką w pole karne i wykłada ją na siódmy metr przed bramką do Keisuke Hondy ułatwiając mu tym samym możliwość strzelenia gola bo bramka była opuszczona przez  bramkarza Allesandrii  Vanucchiego  jednak  Japończyk przeniósł piłkę nad poprzeczką i zamiast prowadzenia był dalej wynik bezbramkowy. W 13.miucie mieliśmy groźną sytuację dla Allesandrii gdzie Manuel Marras starał się dograć do któregoś z kolegów jednak piłka po jego podaniu odbiła się po drodze od Giacomo Bonaventury i od Luci Antonellego i padła pod nogi Celjaka , który zdecydował się na strzał ,a jego uderzenie obronił Christian Abbiati. Dwie minuty mieliśmy kolejną sytuację dla Milanu Balotelli zagrywał w pole karne do Hondy ten piętą wycofał do Meneza za pole karne ,a Francuz uderzył wprost w Vanucchiego , który złapał  ten strzał napastnika Milanu z problemami. W 20.minucie mamy sytuację ,w której Balotelli wycofał piłkę do Hondy na czterdziesty metr i Japończyk postanowił dośrodkować w pole karne do Meneza , który najpierw przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i umieszcza ją przy lewym słupku w siatce. Milan prowadził w tym meczu 1:0 i było już pewne ,że w tym meczu nie będzie dogrywki. W 24.minucie Bonaventura dośrodkowuje piłkę na głowę do Kucki a ten przedłuża piłkę do Romagnolego ,który z najbliższej odległości trafia z powietrza na 2:0. Sytuacja w meczu pozwalała Milanowi na grę na luzie i przykładem tego jest akcja z 39.minuty kiedy wszystko zaczęło się od Bonaventury zagrywającego do Antonellego ten zagrywa na środek do Poliego, Poli zagrywa do będącego blisko pola karnego Kucki, Kucka z powrotem do Poliego ,ten do Hondy w pole karne, który zagrywa do przodu do Poliego i Włoch podaje na piąty metr do Meneza i tym samym mamy już 3:0 ,a najlepszy strzelec Milanu z poprzedniego sezonu przypomniał o sobie po raz drugi. Wynik 3:0 utrzymał się do końca pierwszej połowy. W 80 .minucie piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał  Honda i dograł na nogę  do Romagnolego , który  strzelił z bliska do bramki na 4:0 i młody środkowy  obrońca Milanu mógł się cieszyć ze swojej drugiej bramki w tym meczu. W 89.minucie podanie od Mauriego otrzymał Mario Balotelli i w sytuacji sam na sam z bramkarzem ustalił wynik meczu na 5:0 i tym samym przypieczętował awans Milanu do finału Coppa Italia , który zostanie rozegrany 21 maja na Stadio Olimpico w Rzymie. W półfinale tym samym zakończyła się przygoda rewelacyjnego trzecioligowca Alessandrii , która po mimo tego ,że zaczęła swoją przygodę od pierwszej rundy Coppa Italia potrafiła wyeliminować w drodze do półfinału dwa zespoły z Serie A: w 1/16 finału wygrała z Palermo na wyjeździe 3:2 i w 1/8 finału z Genoą  też w meczu wyjazdowym 2:1 po dogrywce. Kibice obu drużyn na koniec spotkania na San Siro nagrodzili Allesandrię brawami.

AC Milan- Alessandria 5:0(3:0)

1:0 Jeremy Menez  20.minuta

2:0 Alessio Romagnoli 24.minuta

3:0 Jeremy Menez  39.minuta

4:0 Alessio Romagnoli 80.minuta

5:0 Mario Balotelli  89.minuta

Pierwszy mecz : 1:0

awans : AC Milan