Absurdalna prośba rosyjskiego dziennikarza do Macieja Rybusa. Polak odmówił

Rafał Gikiewicz, Maciej Rybus / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)


Do skandalicznej sceny doszło podczas konferencji prasowej z udziałem Macieja Rybusa. Rosyjski dziennikarz, Andriej Pankow poprosił piłkarza o kilka ciepłych słów dla kibiców i wsparcie w trudnych czasach. Polak odmówił, a jego reakcja spotkała się z krytyką tamtejszych mediów. 

Od ponad miesiąca trwa zbrojna inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Podczas gdy cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, rosyjskie media kreują całkowicie odrealnioną rzeczywistość, stosując przy tym podstawowe metody manipulacji medialnej.

Sankcje nałożone przez kraje Europy Zachodniej i Stany Zjednoczone objęły niemal wszystkie dziedziny życia społeczno-gospodarcze. Dotyczą one również sportu. Z tego powodu reprezentacja “Sbornej” nie przystąpiła  do barażowej rywalizacji o awans na mundial w Katarze.

W półfinale Rosja przegrała walkowerem z Polską. Następnie drużyna Czesława Michniewicza pokonała Szwecję (2:0) i wywalczyła promocję do mistrzostw świata. Sukces Biało-Czerwonych odbił się szerokim echem w rosyjskich mediach.

W związku z powyższym lokalni dziennikarze pogratulowali awansu Maciejowi Rybusowi. Jeden z nich miał jednak niecodzienną prośbę. Andriej Pankow poprosił Polaka o kilka ciepłych słów dla rosyjskich kibiców i wsparcie w trudnych czasach. 32-latek odmówił, a jego reakcja spotkała się z potępieniem mediów.

Grający od pięciu lat dla Lokomotiwu Moskwa Maciej Rybus nie darzy Rosji i jej mieszkańców ciepłymi uczuciami. A przynajmniej strasznie boi się okazywać takie uczucia – napisał portal euro-football.ru.

Maciej Rybus występuje w Lokomotiwie od lipca 2017 roku. Do tej pory rozegrał 131 meczów, w których strzelił 3 bramki i zaliczył 11 asyst. Jego kontrakt z klubem obowiązuje do końca czerwca 2022 roku i na razie nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.