live.premierleague.com/

W spotkaniu 7. kolejki angielskiej Premier League Manchester United pewnie pokonał Sunderland AFC 3:0 po bramkach Depaya, Rooneya oraz Maty, dzięki czemu objęli pozycję lidera w ligowej tabeli.

Czerwone Diabły” przystępowały do starcia z drużyną Dicka Advocaata po tryumfie nad Southamptonem w ubiegłą niedzielę, z kolei Sunderland dzień wcześniej musiał przełknąć gorycz porażki w potyczce z Bournemouth.

Pierwszą bramkę dla podopiecznych Van Gaala strzelił pod koniec pierwszej połowy Memhis Depay, który wykorzystał podanie Juana Maty, ale warto przy tej akcji odnotować wspaniały przerzut Daleya Blinda do wspomnianego Maty.

Kolejnego gola United zdobyło już w pierwszej minucie drugiej części gry. Anthony Martial dograł do Wayne’a Rooneya, który z mniej niż metra kolanem wpakował piłkę do siatki Pantillimona. Wynik mógł podwyższyć w 67. minucie Depay, ale w sytuacji sam na sam z golkiperem “Czarnych kotów” zachował się jak amator i trafił w prost w interweniującego bramkarza gości.

Dzieła zniszczenia dopełnił Juan Mata, który po podaniu z lewej strony od Younga zdobył trzecią bramkę dla  “Czerwonych Diabłów“.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Manchester United wskoczył na fotel lidera z 16. punktami na koncie, zaś Sunderland znajduje się na samym dnie tabeli z dorobkiem tylko dwóch punktów. Następne spotkanie w lidze ekipa Louisa Van Gaala rozegra za tydzień w niedzielę na Emirates Stadium z Arsenalem Londyn, natomiast Sunderland u siebie podejmie West Ham.

Manchester United 3:0 Sunderland AFC, 26.09.2015 r., godz. 16:00, Old Trafford.

1:0, Depay (45+4′)

2:0 Rooney (46′)

3:0, Mata (90′)