2.Bundesliga: Świetny mecz na zakończenie kolejki, Fortuna ogrywa MSV

W meczu zamykającym 9. kolejkę 2.Bundesligi, piłkarze Fortuny Düsseldorf pokonali na własnym stadionie MSV Duisburg 3:1 (2:0). Goście zanotowali trzeci mecz z rzędu bez zwycięstwa.

Od pierwszego gwizdka do ataku ruszyli gospodarze, a na efekty bramkowe nie musieliśmy długo czekać. Już w 2. minucie Benito Raman dośrodkował do Rouwena Hennigsa, a ten pokonał bezradnego Marka Flekkena. Fatalnie w tej sytuacji zachował się obrońca gości, Gerrit Nauber.

Już w kolejnej sytuacji Fortuna po raz kolejny ośmieszyła obronę MSV. Jean Zimmer uderzył z pierwszej piłki, futbolówka odbiła się od jednego z obrońców MSV i przekroczyła linię bramkową. Po utracie dwóch goli goście zaczęli śmielej atakować,  czego rezultatem była dogodną sytuacja Geritta Naubera – jego strzał głową został jednak świetnie wybroniony przez Raphaela Wolfa. Jeszcze lepszą szansę do zmniejszenia strat mieli goście kilka minut później, gdyż Raphael Wolf sfaulował Kingsleya Onegbu w polu karnym. Do piłki oddalonej 11 metrów od bramki podszedł Moritz Stoppelkamp, ale bramkarz gospodarzy po raz drugi tego dnia popisał się świetną interwencją. Chwilę przed przerwą ponownie spróbował Duisburg, lecz piłka po uderzeniu z rzutu wolnego Lukasa Frode tylko ostemplowała poprzeczkę.

Przerwa nie zmieniła ofensywnego nastawienia przyjezdnych, którzy rozpoczęli drugą odsłonę gry od strzału Stanislav Iljutcenki, obronionego jednak przez bramkarza gospodarzy. Mijały kolejne minuty, a MSV wciąż atakowało, ale w jego poczynaniach czasem brakowało po prostu szczęścia. W 53. minucie Enis Hajri, który tuż po przerwie zastąpił Tuğrula Erata, uderzył z pierwszej piłki, a ta odbiła się od dwóch słupków i wyszła w boisko. Niewykorzystane sytuacje gości się zemściły za sprawą Benito Ramana. Zawodnik Fortuny wykorzystał genialną piłkę od Rouwen Henningsa, nie dając szans Markowi Flekkenowi. Po zdobyciu trzeciego gola gospodarze na moment odpuścili czego efektem było honorowe trafienie dla Duisburga. Piłkę z prawej strony zacentrował Kingsley Onuegbu, a pięknym strzałem z pierwszej piłki popisał się Moritz Stoppelkamp. Końcowe minuty spotkania to głównie ataki z obu stron, konkretnych strzałów jednak nie było.

Fortuna po 9. kolejkach jest liderem 2.Bundesligi z 22 punktami na koncie, natomiast MSV zajmuje miejsce 15. z dorobkiem ośmiu oczek.