PilkarskiSwiat.com

Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali Bruk Bet Termalicę 4:2 w wyjazdowym meczu 28. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Obie drużyny walczą o utrzymanie i ta walka nie wychodzi im zbyt dobrze. Gospodarze ostatnie dwa mecze przegrali, najpierw u siebie 1:2 z Wisłą Płock i ostatnio dotkliwie 0:4 w Gdynii. Pogoń natomiast zremisowała bezbramkowo w Kielcach i przegrała u siebie 0:3 z Cracovią.

Mecz w pierwszych minutach był bardzo słaby i nie widzieliśmy żadnych ciekawych akcji. Bramkę dla Bruk Betu mógł zdobyć Mateusz Kupczak, ale jego uderzenie było zbyt słabe by pokonać Łukasza Załuskę. Po tej akcji Pogoń zaczęła grać ładniej i ich akcje były nawet skuteczne. Po jednej z takich akcji Kamil Drygas był faulowany przed polem karnym i Pogoń miała rzut wolny. Do ustawionej piłki na przeciw szesnastki Bruk Betu podszedł Spas Delew, pięknie uderzył i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

Podopieczni Kosty Runjaica nie cieszyli się, jednak długo z tego prowadzenia, bo w 30. minucie Roman Gergel wykorzystał okazję sam na sam po kapitalnym podaniu Martina Mikoviča.

Po bramce wyrównującej, Niecieczanie nabrali wiatru w żagle i wyszli na prowadzenie. Gergel kapitalnie zagrał do Szymona Pawłowskiego, ten świetnie opanował piłkę i pewnym strzałem nie dał szans Załusce.

Podopieczni Jacka Zielińskiego mogli mieć już dwubramkowe prowadzenie, ale Rafał Murawski wybił piłkę z linii po strzale Gergela. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:1.

Druga część spotkania świetnie rozpoczęła się dla Pogoni, która wyrównała stan meczu. Ricardo Nunes dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam Lasza Dwali strzałem głową z ostrego kąta przelobował Jána Muchę. Gruzin chwilę później dał swojej drużynie prowadzenie, gdy  pokonał bramkarza gości w dużym zamieszaniu.

Gospodarze walczyli o remis, stworzyli sobie kilka groźnych sytuacji, najgroźniej było w sytuacji, gdy Pawłowski wyszedł sam na sam z Załuską, ale trafił prosto w ręce bramkarza Portowców. Marzenia o remisie gospodarzom zabił Delew, który minął kilka obrońców Bruk Betu, i pięknym strzałem sprzed pola karnego pokonał Muche.