10 największych odkryć 2016 roku! [1/2]

Nieuchronnie zbliża się koniec roku, a co za tym idzie, czas podsumowań, ocen i wszelakich analiz. Dzisiaj skupimy się bardziej na piłkarzach lub klubach, o których w roku 2015, nie słyszeliśmy w ogóle, a jak już – to w niezbyt pozytywnym świetle. Kolejność w rankingu jest przypadkowa, każda z niżej wymienionych pozycji jest swego rodzaju zwycięzcą. 

1. Leicester City

Kiedy ekipa prowadzona przez Claudio Ranieriego przystępowała do sezonu 2015/2016 mało kto wróżył im chociażby pozostanie w lidze. Tymczasem Lisy zszokowały cały świat swoją niesamowitą formą, bez respektu ogrywając najlepszych. Zespół, który był pretendentem do spadku, wygrał ligę. I to nie byle jaką, bo jedną z najlepszych (o ile nie najlepszą) na całym świecie. Najwięcej zyskali przede wszystkim Vardy, Mahrez, Kante czy też Schmeichel, którzy byli motorem napędowym całego zespołu. Historia, której prawdopodobnie nie powtórzy żaden inny zespół, przez kolejne 10, 20, a może i 30 lat. Nic jednak nie może trwać wiecznie, obecny sezon Leicester zaczęło kiepsko i prawdopodobnie poczynania zakończy w okolicach środka tabeli.

2. Gianluigi Donnarumma

Zaledwie 16 lat miał ten młody Włoch kiedy po raz pierwszy stawał na bramce Milanu w oficjalnym meczu. Jak się okazało, miejsca już nie oddał. AC Milan od zawsze był kuźnią talentów, z tym że ostatnio drużyna nieco opuściła loty, a w zespole juniorów zaczęło brakować gwiazd. I wtedy pojawił się on, mierzący 196 centymetrów Włoch, który bez skrupułów jest w stanie wyjąć każdą piłkę. 3/4 dzienników we Włoszech, po meczach Milanu, jest tytułowane imieniem właśnie Donnarummy. A co on mówi o sobie? Nie uważa siebie za gwiazdę światowego formatu, po prostu pragnie zdobyć mistrzostwo ze swoim klubem. Jak tak dalej pójdzie, w przeciągu kilku lat Donnarumma zostanie ogłoszony najlepszym bramkarzem globu.

3. Michał Pazdan

Przez pierwszą część roku, głównie był antybohaterem Polski, aniżeli jej bohaterem. Wszystko się zmieniło podczas EURO 2016, gdzie był on jednym z lepszych biało-czerwonych. Bez wątpienia zaliczył turniej życia i z osoby, która była wykorzystywana do memów – niekoniecznie pozytywnych, narodził się zupełnie nowy piłkarz, pewny siebie, nieustępliwy i jakże dobry. Obecnie Pazdan gra w Legii Warszawa, mimo iż dostał kilka ciekawych ofert z zagranicznych klubów.

4. RB Lipsk

Jedni mogą to nazywać klubem, który istnieje tylko dzięki pieniądzom, inni, że jest to zespół na jeden sezon, ale prawda jest taka, że RB Lipsk już w zeszłym sezonie, kiedy występował jeszcze w 2. Bundeslidze robił wrażenie. Obecnie zawodnicy z Lipska są jednymi z faworytów do wygrania ligi, mimo iż to ich pierwszy sezon na tak wysokim szczeblu. Co stoi za sukcesem? Kilka znanych osobowości, w tym Werner, Poulsen i Forsberg oraz grono innych utalentowanych wychowanków. Zdecydowane objawienie roku, jeśli chodzi o piłkę w Niemczech.

5. Ousmane Dembele 

Jeśli masz na nazwisko Dembele, to wiedz, że czeka Cię świetlana przyszłość. W piłce nożnej te nazwisko jest tak popularne, jak w Polsce “Kowalski”, a ten pan dodatkowo ma talent na miarę Messiego. Trafił do Borussii z Rennes 1 lipca. Znany był wtedy tylko fanom Ligue 1, a obecnie trąbi o nim cały świat. Kilka rewelacyjnych występów w Lidze Mistrzów i Bundeslidze, ale przede wszystkim brak presji, oraz respektu w pojedynkach ze starszymi zawodnikami – właśnie to cechuje tego młodego Francuza. Za parę lat, możemy nie słyszeć o nim, jako tylko zdolnym młodzieńcem, ale już jako jednym z najlepszych piłkarzy Europy (a może i świata).

Kolejna część już jutro o 20:00!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *