1. Bundesliga: FC Heidenheim postawił się Borussii Dortmund, bez goli na inaugurację kolejki

bvb.de

W meczu 20. kolejki 1. Bundesligi, Borussia Dortmund zremisowała z FC Heidenheim (0:0) na wyjeździe.

Podopieczni Thomasa Tuchela nie mogli zakładać łatwej przeprawy w Heidenheim. Pokonać SV Darmstadt czy Kolonię to jedno, ale pojechać na Voith-Arenę i zdobyć trzy punkty to zupełnie inna sprawa. Zespół Franka Schmidta doznał dwóch porażek przed własną publicznością. W nowym roku Borussia straciła jednego gola, odniosła trzy zwycięstwa i chciała kontynuować świetną passę.

W 14. minucie po błędzie gości w defensywie, Tim Kleindienst stanął przed doskonałą okazją, ale zmarnował sposobność na otwarcie wyniku. W 26. minucie Youssoufa Moukoko zagrał do Donyella Maalena, który trafił do siatki, ale arbiter po analizie VAR nie uznał gola, ponieważ 25-letni pomocnik był na minimalnym spalonym. Druga odsłona nie przyniosła większych emocji i podział punktów z pewnością cieszy gospodarzy, którzy zremisowali czwarty kolejny mecz w lidze. Dortmundczycy zaś zajmują czwartą lokatę. Za tydzień podejmą oni SC Freiburg.