Zmarnowana szansa “Wilków” na zmniejszenie strat do Bayernu

VfL Wolfsburg tylko zremisował z Eintrachtem Frankfurt 1:1 (0:0) w 19. kolejce Bundesligi. “Wilki” nie wykorzystały szansy, by zmniejszyć swój dystans do lidera tabeli Bayernu Monachium.

Wolfsburg rozpoczął rundę wiosenną wspaniale. Po bardzo trudnych przygotowaniach do drugiej części sezonu i nieoczekiwanej śmierci jednego z graczy Juniora Malandy, wydawało się, że początek może być bardzo trudny. Z pierwszą przeszkodą poradzili sobie jednak znakomicie i pokonali Bayern Monachium 4:1.

Wydawało się, że Wolfsburg ma wszystko pod kontrolą. W 58. minucie nagle jednak wszystko się zmieniło. Japończyk Takashi Inui przygotował świetną sytuację, którą wykorzystał Stefan Aigner. Eintracht całkowicie nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie.

Gdy wydawało się, że już niewiele się zdarzy w tym meczu, sprawy w swoje ręce wziął Kevin de Bruyne. Belg z 13 metrów przyłożył tak, że bramkarz nie miał żadnych szans. Do końca meczu zostały dwie minuty, a w nich już niewiele się działo. Remis to spora niespodzianka… W końcu Wolfsburg to wicelider tabeli.

Eintracht Frankfurt – VfL Wolfsburg 1:1 (0:0)

Bramki: Stefan Aigner 58′, – Kevin De Bruyne 88′

Żółte kartki: Luiz Gustavo 28′, Ricardo Rodriguez 49′, Makoto Hasebe 72′, Marco Russ 90+2