Wielki mecz Thomasa Mullera!

Logo

Prowadzący w tabeli 1. Bundesligi Bayern Monachium w ramach 11. kolejki pojechał do Eintrachtu Frankfurt, który zanotował w lidze passę trzech kolejnych porażek, dlatego nie było ciężko wybrać faworyta tego spotkania.

W wyjściowym składzie Bawarczyków wyszedł reprezentant Polski Robert Lewandowski, który tym razem nie wpisał się na listę strzelców, jak również nie miał żadnej asysty. Ogromne brawa należą się natomiast Thomasowi Mullerowi, który zaliczył hat-trick. Do przerwy zdobył on jedną bramkę, natomiast po zmianie stron wykończył dwie akcję, dzięki czemu było już pewne, który zespół odniesie trzy punkty. Wynik spotkania na 0:4 ustalił reprezentant Szwajcarii Xerdan Shaqiri. W 68. minucie Pep Guardiola postanowił zmienić Roberta Lewandowskiego, a w jego miejsce pojawił się Arjen Robben.

Bayern Monachium nadal jest na prowadzeniu, a jego przewaga nad drugim w tabeli Wolfsburgiem wynosi siedem oczek. Nieco gorzej wygląda sytuacja we Frankfurcie, gdyż dzisiaj zanotowali czwartą porażkę i zajmują oni 12. pozycję.

Eintracht Frankfurt – Bayern Monachium 0:4 (0:1)
Muller 22′, 64′, 67, Shaqiri 86′

Eintracht: Wiedwald – Chandler, Anderson, Russ, Oczipka – Hasebe (Ignjovski), Medojević, Meier, Aigner (Piazon), Stendera (Kittel) – Seferović

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Bernat– Xabi Alonso, Lahm (Rode), Gotze, Ribery (Shaqiri), Muller – Lewandowski (Robben)