T-ME: Pogoń pokonuje mistrzów Polski!

Do niespodzianki doszło w ostatnim meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Legia Warszawa, aktualny lider w tabeli, przegrała 1:2 na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Mimo walki do ostatnich minut mistrzowie Polski nie byli w stanie wyrwać choćby punktu “Portowcom”, a na dodatek kończyli mecz w dziesiątkę za sprawą czerwonek kartki dla Tomasza Jodłowca.

O zwycięstwie Pogoni zadecydowała głównie bardzo dobra gra w pierwszej połowie. To właśnie gospodarze po prawie kwadransie wyszli na prowadzenie za sprawą ich kapitana – Rafała Murawskiego. Wykorzystał on dośrodkowanie Frączczaka i bierne krycie Legionistów pakując piłkę do siatki po strzale głową. Pięć minut przed przerwą asystent przy golu Murawskiego tym razem sam strzelił gola. Tym samym piłkarze obydwóch drużyn dość niespodziewanie schodzili do szatni przy wyniku 2:0 dla Pogoni.

Legia zdecydowanie poprawiła swoją grę w drugiej połowie. Przełożyło się to na efekt w postaci bramki Jakuba Rzeźniczaka, który dał sygnał swoim kolegom do dalszych ataków. Bardzo dobrze sprawował się jednak Radosław Janukiewicz, który świetnie strzegł swojej bramki. Na tyle było emocji, że w końcówce zagotowało się trochę w zawodnikach obydwóch drużyn, a czerwoną kartkę dostał Tomasz Jodłowiec. Mimo aż siedmiu minut doliczonych Warszawiakom nie starczyło czasu, by wyrównać.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa 2:1 (2:0)
1:0 – Rafał Murawski 14′
2:0 – Adam Frączczak 38′
2:1 – Jakub Rzeźniczak 72′

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz – Sebastian Rudol, Hernani, Wojciech Golla, Ricardo Nunes, Rafał Murawski (90+1′ Maciej Dąbrowski), Mateusz Matras, Jakub Bąk (80′ Hubert Matynia), Takuya Murayama, Dominik Kun, Adam Frączczak (74′ Maksymilian Rogalski).

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Helio Pinto, Ivica Vrdoljak, Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Mateusz Szwoch (46′ Marek Saganowski), Michał Żyro, Michał Kucharczyk (66′ Jakub Kosecki).

Żółte kartki: Hernani, Matras, Janukiewicz, Nunes (Pogoń) oraz Duda, Rzeźniczak, Vrdoljak, Broź, Kosecki (Legia).

Czerwona kartka: Jodłowiec 90+3′ (Legia)