W drugim piątkowym meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań zremisował z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:1. Goście uratowali remis w samej końcówce spotkania.

Poznaniacy w ostatnim czasie są specjalistami od zdobywania goli w pierwszych minutach, bądź nawet sekundach, meczu. Nie inaczej było dziś. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Barry’ego Douglasa i przedłużeniu piłki głową przez Tomasza Kędziorę na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki.
Lechici próbowali pójść za ciosem, jednak musieli od czasu do czasu uważać na groźne ataki przyjezdnych. Podbeskidzie miało swoje okazje, ale Damian Chmiel i Maciej Korzym przegrywali pojedynki z dobrze dysponowanym Maciejem Gostomskim.
Lech próbował rozstrzygnąć kwestię zwycięstwa jeszcze przed przerwą. Doskonałe sytuacje mieli Kasper Hamalainen oraz Darko Jevtić. Nie udało im się ich jednak zamienić na gole. Do przerwy w Poznaniu 1:0.

Druga odsłona rozpoczęła się od inicjatywy “Kolejorza”. Podopieczni Macieja Skorży wciąż byli jednak nieskuteczni. Niewiele zabrakło, a zemściłoby się to w 62. minucie. Po błędzie jednego z obrońców Lecha przed szansą stanął Robert Demjan, ale w dogodnej sytuacji przeniósł piłkę nad poprzeczką.
Dziesięć minut później znakomitą okazję mieli gospodarze. Z lewego skrzydła dośrodkował Gergo Lovrencsics, a na bramkę rywali uderzył Darko Jevtić. Bielszczan uratował słupek.
Lech wciąż był stroną przeważającą. W 83. minucie stuprocentową okazję zmarnował wprowadzony nieco wcześniej przez Macieja Skorżę Zaur Sadajew. Czeczen mając przed sobą tylko Michala Peskovicia uderzył jednak wprost w niego i wynik pozostawał bez zmian.
Kiedy wydawało się, że trzy punkty zostaną w Poznaniu, wszystkie niewykorzystane sytuacje przez graczy “Kolejorza” zemściły się w 89. minucie. Fatalny błąd Huberta Wołąkiewicza wykorzystał Bartosz Śpiączka, czym uratował remis dla Podbeskidzia.

Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsk0-Biała 1:1 (1:0)
Gol 1:0 – 6′ – Tomasz Kędziora
Gol 1:1 – 89′ – Bartosz Śpiączka