W meczu kończącym 17. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Cracovię 2:0. Tym samym mistrzowie Polski wykorzystali potknięcia pozostałych drużyn z ligowej czołówki i do sześciu punktów powiększyli przewagę w tabeli nad Wisłą Kraków i Śląskiem Wrocław.

Pierwsza bramka tego spotkania padła w 10. minucie. Naciskany we własnym polu karnym przez Michała Żyrę Adam Marciniak kompletnie się pogubił i efektownym lobem pokonał własnego bramkarza.
Goście próbowali atakować, ale mistrzowie Polski nie pozwalali im na zbyt wiele. Strzały krakowian były albo niecelne, albo zbyt lekkie, by zaskoczyć Dusana Kuciaka.
Legioniści także jednak nie stwarzali sobie zbyt wielu dogodnych sytuacji. W końcówce pierwszej połowy takową miał Helio Pinto, ale strzał głową Portugalczyka sparował na rzut rożny Krzysztof Pilarz.

Obraz gry w drugiej połowie przez długi okres czasu był podobny. Wraz z upływem czasu coraz odważniej poczynali sobie jednak piłkarze Cracovii. Celne strzały oddawali Miroslav Covilo i Dariusz Zjawiński, ale Kuciak był pewny w swoich interwencjach.
Podopieczni Henninga Berga w końcu się jednak obudzili. W 70. minucie Pinto uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, a jego strzał na rzut rożny odbił Pilarz. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłkę przedłużył na dalszy słupek Jakub Kosecki, a wprowadzony kilka minut wcześniej na plac gry Orlando Sa z bliska wpakował ją do siatki.
Pięć minut później Portugalczyk mógł strzelić kolejnego gola. Napastnik Legii otrzymał górne podanie od swojego rodaka Helio Pinto, ale w ostatniej chwili uprzedził go Bartosz Rymaniak, wybijając futbolówkę na rzut rożny.
Nieco później sytuacja się odwróciła. Tym razem zagrywał Sa, a Pinto uderzył zza pola karnego. Piłka minimalnie minęła bramkę Cracovii.
W końcowych minutach niewiele się działo. Goście wyglądali już na pogodzonych z porażką, a legioniści spokojnie wymieniali piłkę między sobą. Wynik już nie uległ zmianie. Legia – Cracovia 2:0.

Legia Warszawa – Cracovia 2:0 (1:0)
Gol 1:0 – 10′ – Adam Marciniak (sam.)
Gol 2:0 – 72′ – Orlando Sa