Sytuacja w MLS na zakończenie 32 kolejki

Do zakończenia piłkarskich zmagań w Major League Soccer już tylko 4 kolejki, które wyłonią 10 finalistów do gry w fazie play off o tytuł ligowy. Przyzwyczajeni do dużej ilości bramek kibice MLS i tym razem nie mogli narzekać na atrakcyjność rozegranych meczów w minionej kolejce.

FC Dallas pokonała w wyrównanym meczu La Galaxy 2:1 (D. Texeria 51′, F. Castillo 86′ – S. Ishizaki 21′)

Houston Dynamo uległa wyżej notowanej w tabeli drużynie DC United 1:3 (G. Barnes 82′ – T. Kemp 40′, F. Espindola 63′, E. Johnson 86′)

CD Chivas USA zdołała zdobyć wyrównującą bramkę w drugiej połowie oraz wyjść na prowadzenie nie pozwalając już rywalowi Colorado Rapids na nawiązanie kontaktu i mecz na dnie tabeli zachodniej konferencji zakończył się wynikiem 2:1 (K. Tyrpak 64′, F. Borja 84′ – J. Neeskens 29′)

Real Salt Lake w pewnym stylu wygrała u siebie z San Jose Earthquakes 2:0 (N. Grabavoy 23′, S. Velasquez 28′)

New York Red Bulls już w pierwszej połowie zapewniła sobie zwycięstwo nad Toronto FC 3:1 (B. Wright-Phillips 26′, R. Izquierdo 34′, D. McCarty 43′ – J. Osorio 54′)

Philadelphia Union w ekstremalnie zwrotnym i szybkim meczu (38 strzałów na bramkę) przegrała z Columbus Crew 3:2 (D. Cruz 67′, A. Wenger 74′ – E. Finlay 77′, J. Meram 78′, J. Arrieta 81′)

Montreal Impact sprawiedliwie zremisowała z New England 2:2 (M. Di Vaio 11′, 32′ – K. Rowe 15′, L. Nguyen 68′)

Seattle Sounders FC w nudnym i nieporywającym meczu uległa Vancouver Whitecaps 0:1 (K. Manneh 44′)

Sporting Kansas City po ciekawym i atrakcyjnym meczu wygrywa u siebie z Chicago Fire 2:0 (G. Zusi 79′, D. Dwyer 91′)

Obecnie na miejscach premiowanych do gry w fazie play off są drużyny:

• Konferencja wschodnia: 1. DC United (55), 2. New England (49), 3. Sporting Kansas City (49), 4. New York Red Bulls (47), 5. Columbus Crew (46)
  • Konferencja zachodnia: 1. Seattle Sounders FC (60), 2. La Galaxy (60), 3. Real Salt Lake (52), 4. FC Dallas (51), 5. Vancouver Whitecaps (46)