Puchar Polski: Legia awansuje do ćwierćfinału

Legia Warszawa na Łazienkowskiej pokonała Pogoń Szczecin 3:1 w ostatnim meczu 1/8 Pucharu Polski. Tym samym “Wojskowi” awansują do ćwierćfinałów, gdzie zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Mecz rozpoczął się zaskakująco, bo już w 11′ minucie po dośrodkowaniu Takuya Murayami moment nieuwagi Jakuby Rzeźniczaka wykorzystał Łukasz Zwoliński, który precyzyjnym strzałem pokonał Dusana Kuciaka. Odpowiedź ze strony gospodarzy przyszła w 23′ minucie. Michał Żyro po świetnym podaniu Ivicy Vrdoljaka popisał się znakomitym uderzeniem z ostrego kąta, nie dając szans Dawidowi Kudli.

Na kolejne bramki kibice na Łazienkowskiej czekali do dogrywki. Po regulaminowym czasie mieliśmy wynik 1:1. W dogrywce lepiej pokazali się Warszawiacy. Już w 93′ minucie Ondreja Dudę w polu karnym sfaulował Hubert Matynia, a jedenastkę na bramkę zamienił Łukasz Broź. Kropkę nad i postawił w 107′ Tomasz Jodłowiec pokonując bramkarza rywali znakomitym strzałem z głowi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Ćwierćfinały Pucharu Polski odbędą się wiosną 2015 roku.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:1 (1:1, 1:1, 2:1)
0:1 – Łukasz Zwoliński 11′
1:1 – Michal Żyro 23′
2:1 – Łukasz Broź 93′ (k.)
3:1 – Tomasz Jodłowiec 107′

Legia Warszawa: Dusan Kuciak – Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Guilherme (112′ Helio Pinto), Michał Żyro, Tomasz Jodłowiec, Ivica Vrdoljak, Michał Kucharczyk, Ondrej Duda, Orlando Sa (63′ Marek Saganowski).

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła – Sebastian Rudol, Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Hubert Matynia, Rafał Murawski (65′ Maksymilian Rogalski), Mateusz Matras, Dominik Kun, Takuya Murayama, Jakub Bąk, Łukasz Zwoliński (59′ Patryk Małecki) (82′ Filip Kozłowski).

Żółte kartki: Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda, Ivica Vrdoljak, Inaki Astiz, Jakub Rzeźniczak (Legia) oraz Jakub Bąk, Dominik Kun, Takuya Murayama (Pogoń).