Puchar Polski: Idzie, idzie Podbeskidzie!

W pierwszym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Piast Gliwice przegrał na własnym terenie w derbach Śląska z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2.

Drużyny walczące w lidze o grę w grupie mistrzowskiej tym razem spotkały się na gruncie krajowego pucharu. Lepsza okazała się ekipa prowadzona przez Leszka Ojrzyńskiego. Podbeskidzie pokazało, że porażka z Legią w ostatniej kolejce T-Mobile Ekstraklasy nie wpłynęła negatywnie na formę i morale zawodników. Górale prowadzenie objęli w 63. minucie po trafieniu z rzutu karnego Dariusza Kołodzieja. Gliwiczanie nie zdążyli się jeszcze oswoić z niekorzystnym rezultatem, a przegrywali 0:2. W 67. minucie gola strzelił Piotr Malinowski, który na murawie pojawił się wraz z początkiem drugiej części gry. Na bramki gości gospodarze odpowiedzieli w końcówce spotkania trafieniem rezerwowego Daniela Ciechańskiego, dla którego był to debiut w pierwszej drużynie Piasta. Wynik spotkania stawia przed rewanżem w uprzywilejowanej pozycji Podbeskidzie.