Puchar Króla: Malaga pewnie pokonuje Levante

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Króla Malaga pokonała 2:0 Levante. Przewaga gospodarzy była widoczna niemal przez cały mecz. W rewanżu nie powinno dojść do niespodzianki.

Malaga kontrolowała mecz, gracze gospodarzy starali się atakować i już po pierwszym meczu zapewnić sobie awans. Goście przyjechali z nastawieniem gry z kontry. Taktyka ta, nie była zła, udało się stworzyć kilka groźnych sytuacji, jednak żadna z nich nie została wykorzystana. Do tego doszły błędy w obronie, które spowodowały utratę goli.

Malaga „ustawiła” sobie grę już w 16. minucie gry. Piękną akcję przeprowadził Wenezuelczyk Anor, który otrzymał futbolówkę przed polem karnym, zdecydował się na strzał niemal z linii szesnastu metrów i piłka wylądowała w okienku bramki Fernandeza! Levante miało swoją szansę w 27. minucie. Główkował Martins, ale kapitalną interwencją popisał się Ochoa. Przypomniały się wówczas Mistrzostwa Świata w Brazylii i niesamowita gra bramkarza reprezentacji Meksyku. Kolejna okazja dla gości nadeszła w 31. minucie, ale kolejny raz interweniował Ochoa. Poza tymi sytuacjami, to Malaga kontrolowała grę w pierwszej części meczu.

Od początku drugiej połowy przewaga gospodarzy była co raz bardziej znacząca. Raziła nieskuteczność graczy w biało-niebieskich koszulkach. Na jedenaście minut przed końcem jedna z kolejnych akcji przyniosła powodzenie i Malaga podwyższyła prowadzenie. Podanie z głębi pola otrzymał Horta, minął bramkarza i z dwóch metrów wpakował piłkę do pustej bramki. W końcówce nic wielkiego się nie wydarzyło i to piłkarze Malagi są w znacznie lepszej sytuacji przed rewanżem.

06.01.2014, godz.19.00 Puchar Króla: Malaga – Levante 2:0 (1:0)

Gol 1:0 – 16’ Anor

Gol 2:0 – 79’ Horta