Puchar Króla: Emocje na Anoeta. Villarreal w ćwierćfinale!

Piłkarze Realu Sociedad i Villarrealu stworzyli niezwykle emocjonujące spotkanie w Pucharze Króla. Drugi mecz pomiędzy zespołami zakończył się remisem 2-2. Kibice obu drużyn nie mogli jednak narzekać na nudę. Spotkanie było rozgrywane w dobrym, szybkim tempie. Pierwszy mecz wygrał Villarreal i to Żółte Łodzie Podwodne zagrają w ćwierćfinale CDR.

Mecz lepiej rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy przejęli inicjatywę w środku pola i konstruowali groźne sytuacje podbramkowe. Aktywni byli Moises Gomez oraz Gerard Moreno. Ten drugi zawodnik w 27 minucie otworzył wynik spotkania, wykorzystując świetne podanie od Giovanniego Dos Santosa. Żółte Łodzie Podwodne były w tym momencie jedną nogą w ćwierćfinale. Baskowie potrzebowali bowiem trzech goli, aby awansować dalej.

Pod koniec pierwszej połowy aktywniejsi stali się Baskowie. Próbowali zdobyć wyrównującego gola. Sztuka ta udała im się już w doliczonym czasie. Z pozoru nie groźny rzut rożny, na bramkę zamienił Carlos Vela, który wykorzystał nie pewną interwencję Sergio Asenjo.

Po przerwie drużyny dalej wymieniały ciosy niczym bokserzy na ringu. W 71 minucie drugiego dla Villarrealu zdobył bardzo aktywny Meksykanin Dos Santos. Wydawało się, że to już koniec emocji w tym meczu.

Nic bardziej mylnego gdyż już dwie minuty później w ekstazę wprowadził kibiców na stadionie Esteban Granero, doskonale znany z Realu Madryt. Baskowie rzucili się do ataku i próbowali jeszcze wskrzesić nadzieję w awans. Zwiększyło się posiadanie piłki przez gospodarzy, jednak bramki już nie padły.

Zasłużony awans odnosi Villarreal, który zaprezentował się lepiej w dwumeczu. O awansie zadecydował gola Czeryszewa z pierwszego spotkania. David Moyes nie spełnił swoich obietnic o awansie do kolejnej rundy, a szkoda.

Real Sociedad: Rulli, A. Elustondo, Mikel (Finnbogason, min.75), Iñigo, Yuri, Granero, R. Pardo, Xabi Prieto, Carlos V., Canales (Chory Castro, min.62), Agirretxe.

Villarreal CF: S.Asenjo, Rukavina, Dorado, Musacchio, J. Costa, T. Pina (Bruno, min.65), M. Trigueros, Moi Gómez (Cheryshev, min.79), Nahuel (Mario, min.69), Giovani, Gerard.

Real Sociedad – Villarreal CF 2:2 (1:1)
0-1: Gerard, min.27.
1-1: Carlos V., min.45.
1-2: Giovani, min.73.
2-2: Granero, min.75.

Źródło: własne