Puchar Azji: Ważne zwycięstwo Chińczyków. Koreańczycy z południa zwycięscy, porażka Koreańczyków z północy

Dziś zostały rozegrane trzy spotkania w fazie grupowej Pucharu Azji. Po trzy punkty sięgnęli reprezentacje Korei Południowej, Uzbekistanu i Chin. Obyło się bez większych niespodzianek, choć wygrana Chińczyków z Arabią Saudyjską może być lekkim zaskoczeniem.

Grupa A

Po wczorajszej wygranej Australii z Kuwejtem (4:1) w meczu otwarcia, dziś odbył się drugi mecz tej grupy. Korea Południowa podejmowała Oman. Przez cały mecz przewagę na boisku mieli Koreańczycy. W doliczonym do pierwszej połowy czasie gry, bramkarz Omanu skapitulował. Po odbiciu obronionego strzału do piłki dopadł Cho Young-Cheol i strzelił gola. Mimo wielu okazji w drugiej połowie dla reprezentacji Korei, więcej goli już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 1:0.

10.01.2015, godz. 6.00 Puchar Azji: Korea Południowa – Oman 1:0(1:0)

Gole:

Gol 1:0 – 45+1′ Cho Young-Cheol

Kartki:

Korea Płd.: –

Oman: zolta kartka yellow card Al Muqbal

Grupa B

W strugach gęstego deszczu odbywało się spotkanie Uzbekistanu z Koreą Północną. Zachowawcza gra Koreańczyków nie opłaciła się. Uzbekistan naciskał, atakował i kontrolował sytuację na boisku. Efektem ich niezłej gry był gol Sergeeva w 62. minucie gry. Wykorzystał on znakomite dośrodkowanie i główkował, nie dając szans bramkarzowi. W ostatniej minucie meczu Korea mogła jeszcze wyrównać, ale strzał głową Paka Kwanga zatrzymał bramkarz Uzbekistanu – Nesterov. Namoknięte boisko i tworzące się kałuże, nie sprzyjały dynamicznej grze i utrudniały piłkarzom panowanie nad piłką.

10.01.2015, godz.8.00 Puchar Azji: Uzbekistan – Korea Północna 1:0(0:0)

Gole:

Gol 1:0 – 62′ Sergeev

Kartki:

Uzbekistan: zolta kartka yellow card Shorakhmedov

Korea Płn.: zolta kartka yellow card Jik

Dużo bardziej wyrównany był drugi mecz tej grupy. Arabia Saudyjska mierzyła się z Chinami. Obydwie drużyny starały się atakować i od początku nie brakowało emocji. Saudyjczycy mogą sami siebie obwiniać za brak zdobyczy bramkowej. W 62. minucie Hazazi nie wykorzystał rzutu karnego. Wydawało się, że remis będzie sprawiedliwym wynikiem w tym meczu. Nadeszła jednak 81. minuta gry i wspaniałego gola, strzałem z rzutu wolnego zdobył Yu Hai. Chińczycy zwyciężyli i zapisali trzy punkty na swoje konto.

10.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji: Arabia Saudyjska – Chiny 0:1 (0:0)