Puchar Azji: Korea Południowa na pierwszym miejscu w grupie A

Dziś zakończyła się rywalizacja w grupie A Pucharu Azji. Pewne awansu Australia i Korea Płd. zmierzyły się ze sobą w starciu o pierwsze miejsce w grupie. Ku rozpaczy kibiców gospodarzy Koreańczycy wygrali 1:0 i to oni awansowali do dalszej fazy turnieju z pierwszego miejsca w grupie. W drugim dzisiejszym spotkaniu Oman ograł Kuwejt również 1:0.

Trzy mecze, trzy zwycięstwa, trzy strzelone gole i zero straconych. To bilans Korei Południowej w trwającym Pucharze Azji. Dziś ograli Australię 1:0. Trener reprezentacji gospodarzy dał odpocząć kilku podstawowym piłkarzom swojej drużyny. Mimo to, „Kangury” dyktowały tempo spotkania. Dużo większe posiadanie piłki i dużo więcej okazji do zdobycia gola nie przełożyło się jednak na wynik meczu. W 32. minucie doskonale wyszedł do podania w pole karne Lee Jung-Hyup, który strzałem po długim rogu pokonał bramkarza Australii. Mimo wielu prób doprowadzenia do wyrównania przez gospodarzy, wynik nie uległ zmianie do końca meczu.

17.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, grupa A: Australia – Korea Południowa 0:1(0:1)

Gole:

Gol 1:0 – 32′ Lee Jung-Hyup

Kartki:

Australia: zolta kartka yellow card Burns, Spiranović, Cahill

Korea Płd.: zolta kartka yellow card Han Gyo-Won, Kim Chang

Drugie dzisiejsze starcie miało charakter meczu o honor. Oman mierzył się z Kuwejtem. Obydwie drużyny przegrały swoje dotychczasowe mecze i zagrały dziś jedynie o prestiż i trzecie miejsce w grupie. Tak jak i w meczu Australii z Koreą wynik nie odzwierciedlał tego co działo się na boisku. Cały mecz przeważali i atakowali częściej bramkę rywala piłkarze Kuwejtu, jednak to Oman wyprowadził ostateczny cios. Bramkę na wagę zwycięstwa 1:0 zdobył w 69. minucie Al Muqbali.

17.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, grupa A: Oman – Kuwejt 1:0(0:0)