Primera Division: Real na kolanach w derbach Madrytu!

UEFA.com

Atletico Madryt nie dało żadnych szans Realowi Madryt wygrywając w derbach na Vicente Calderon 4:0.

Drużyna Diego Simeone właściwie od początku do końca kontrolowała wynik meczu. Bez Fernando Torresa w podstawowym składzie Atletico już w 14′ minucie wyszło na prowadzenie za sprawą Tiago Mendesa. Nie minęło pięć minut, a Guilherme Siqueira zagrał w pole karne, by Saul Niguez strzałem z przewrotki dopadł piłki i ta po odbiciu się od słupka znalazła drogę do bramki. Dwa szybkie gole nieco ustawiły mecz i to Atletico dalej atakowało. “Królewscy” kompletnie nie radzili sobie mimo powrocie po zawieszeniu Cristiano Ronaldo. Dało to efekt w 67′ minucie, gdy Arda Turan świetnie odnalazł w polu karnym Saula , który silnie wstrzelił wzdłuż drugiego metra, a naciskany przez Griezmanna Raphael Varane wpakował piłkę do własnej siatki. Kropkę nad i postawił w 89′ minucie Mario Mandzukić, który wykorzystał centrę Torresa.

Dzięki tej wygranej Atletico zbliżyło się w tabeli na cztery punkty do Realu i zrównał się dorobkiem z Barceloną, ale ci mają jeszcze mecz do rozegrania.

Atletico Madryt – Real Madryt 4:0 (2:0)
1:0 – Tiago Mendes 14′
2:0 – Saul Niguez 18′
3:0 – Varane (sam.) 67′
4:0 – Mandzukić 89′

Atletico Madryt: Moya – Juanfran, Godin, Miranda, Siqueira – Gabi, Tiago, Koke (10′ Saul Niguez) (71′ Raul Garcia), Turan – Griezmann (77′ Torres), Mandzukić.

Real Madryt: Casillas – Carvajal, Varane, Nacho, Coentrao – Kroos, Khedira (46′ Jese Rodriguez), Isco (68′ Illarramendi) – Bale, Benzema (73′ Javier Hernandez), Ronaldo.

Żółte kartki: Gabi, Turan, Raul Garcia (jako rezerwowy), Godin, Mandzukić (Atletico Madryt) oraz Kroos, Jese (Real Madryt).