Premier League: Wyjazdowe zwycięstwo “The Reds”

W spotkaniu 21. kolejki angielskiej Premier League Sunderland przegrał na własnym stadionie z Liverpoolem 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Lazar Marković.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla gości. Już w 8. minucie objęli oni prowadzenie za sprawą Lazara Markovicia, który po dynamicznej akcji i wymianie podań z Fabio Borinim znalazł się w polu karnym i pokonał Costela Pantilimona.
Od tego momentu tempo spotkania trochę spadło. Podopieczni Brendana Rodgersa spokojnie rozgrywali piłkę, a gospodarze byli bezradni. W 30. minucie Marković mógł zdobyć swoją drugą bramkę. Serb huknął z powietrza zza pola karnego a piłka trafiła w poprzeczkę.
Szczęście uśmiechnęło się do graczy Sunderlandu również siedem minut później. Tym razem, po strzale Jordana Hendersona, od straty gola uratował ich słupek.
Jednobramkowe prowadzenie “The Reds” utrzymało się do końca pierwszej odsłony.

Druga połowa również nie rozpoczęła się najlepiej dla gospodarzy. W 49. minucie Liam Bridcutt sfaulował Emre Cana, za co obejrzał drugą żółtą kartkę i Sunderland musiał od tego momentu radzić sobie w osłabieniu.
Kilka minut później niespodziewanie mógł być już remis. Z dystansu uderzył Adam Johnson i tym razem poprzeczka uratowała podopiecznych Brendana Rodgersa.
Po chwili wszystko wróciło do normy i znów inicjatywa była po stronie Liverpoolu. Swoje okazje mieli Philippe Coutinho oraz wprowadzony z ławki rezerwowych Mario Balotelli, jednak nie przyniosło to zmiany wyniku.
Ostatecznie Liverpool wywiózł z Sunderlandu cenne trzy punkty.

Sunderland AFC – Liverpool FC 0:1 (0:1)
Gol 8′ – 0:1 – Lazar Marković