W hicie 9. kolejki angielskiej Barclays Premier League Manchester United po dramatycznej końcówce zremisował na Old Trafford z Chelsea 1:1. Gola na wagę remisu gospodarze zdobyli w doliczonym czasie gry!

Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Po błędzie Marcusa Rojo w 3. minucie dobrą okazję miał Oscar, ale jego strzał został zablokowany i londyńczycy musieli zadowolić się rzutem rożnym.
Chwilę później odpowiedzieli gospodarze. Strzał Marouane’a Fellaini’ego obronił jednak jego rodak – Thibaut Courtois.
Z upływem czasu inicjatywa przechodziła na stronę “Czerwonych Diabłów”. W 24. minucie po podaniu Adnana Januzaja “oko w oko” z bramkarzem Chelsea stanął Robin van Persie, ale Courtois wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.
Podopieczni Jose Mourinho w swoim stylu, przyczajeni na własnej połowie czekali na okazję do kontrataków. Jeden z nich okazał się bardzo groźny, ale dynamiczną akcję Williana zatrzymał Chris Smalling.
W końcówce pierwszą połowy “The Blues” mieli najlepszą jak dotąd okazję na objęcie prowadzenia. Oscar wyłożył piłkę w polu karnym niepilnowanemu Didierowi Drogbie, ale ten z bliskiej odległości trafił wprost w Davida De Geę.
Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało jednak do gospodarzy. Januzaj minął Branislava Ivanovicia, który musiał ratować się faulem tuż przed polem karnym. Wykonawcą rzutu wolnego był Angel Di Maria, który wyłożył piłkę Juanowi Macie, jednak były gracz Chelsea uderzył bardzo niecelnie. Do przerwy na Old Trafford widniał bezbramkowy remis.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 53. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Cesca Fabregasa najwyżej w polu karnym wyskoczył Didier Drogba i głową skierował piłkę do bramki.
Od tego momentu Chelsea przejęła inicjatywę. Swoje okazje mieli chociażby Ivanović, Willian czy Eden Hazard, ale nie udało im się podwyższyć prowadzenia.
Gospodarze rzucili się do ataku w ostatnim kwadransie gry. Akcję piłkarzy United napędzali głównie Di Maria i Januzaj. W końcowych minutach “Czerwone Diabły” niemal nie schodziły z połowy rywali, ale ci bardzo dobrze się bronili.
Kiedy wydawało się, że londyńczycy dowiozą trzy punkty do końca, w doliczonym czasie gry przy linii bocznej boiska sfaulował Ivanović. Serb zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną, kartkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola na wagę remisu zdobył Robin van Persie. Manchester United – Chelsea 1:1

Manchester United – Chelsea FC 1:1 (0:0)