Pod lupą: Jagiellonia Białystok – Korona Kielce

T-Mobile Ekstraklasa, Jagiellonia Białystok – Korona Kielce.

Jagiellonia  Korona

Zdecydowanym faworytem tego spotkania jest zespół z Białegostoku. Drużyna Michała Probierza będzie walczyła o punkty, by chodź na chwilę zasiąść w fotelu lidera, zaś zespół z Kielc myśli o powiększeniu przewagi przed strefą spadkową.

Jagiellonia ma passę dwóch zwycięstw w tym sezonie, zaś Korona dwóch remisów, więc najprawdopodobniej będzie 1X (zwycięstwo gospodarzy, bądź remis). Jagiellonia potrafi strzelić gola w pierwszej odsłonie meczu(w dwóch meczach gole strzelone do 15 minuty), zaś Korona rozkręca się w drugiej połowie. Prawdopodobne wyniki: 2:0, 1:1. Liczba goli w meczu: 2. Pierwszego gola strzeli zapewne Jagiellonia.

Zespół z Kielc gra dość agresywnie, więc możliwe jest dużo kartek w meczu, duże prawdopodobieństwo rzutu karnego. W Jagiellonii gra aktualny lider strzelców Ekstraklasy Mateusz Piątkowski, nie wykluczone, że powiększy swój dorobek.