Patrick Kluivert, czyli Curacao drink!

Foto: zimbio.com

Patrick Kluivert zostanie pierwszym trenerem reprezentacji Curacao. Jego główny cel to awans na rosyjski mundial w 2018 roku.

Dla byłego napastnika między innymi Ajaxu i Barcelony będzie to pierwsza samodzielna praca na stanowisku trenera. Wcześniej był asystentem w zespole australijskiej ekstraklasy A-League Brisbane Roar, a latach 2012-2014 głównym doradcą Luisa van Gaala w kadrze Holandii, zdobywając z nią brązowy medal Mistrzostw Świata w Brazylii.

 

Matka Kluiverta pochodzi z powyższej wyspy, będącą holenderską posiadłością na Karaibach. Zaś jego ojciec urodził się w Surinamie. Dla urodzonego w Amsterdamie byłego reprezentanta Holandii praca z kadrą narodową będzie największym wyzwaniem w jego życiu po zakończeniu aktywnej kariery. Pierwsze spotkanie reprezentacja Curacao pod wodzą nowego trenera rozegra już 28 marca, kiedy to zmierzy się z Montserratem w pierwszej fazie kwalifikacji do MŚ 2018. Ostatnim dużym turniejem z udziałem Curacao był Puchar Karaibów, gdzie zajmująca 160. lokatę w rankingu FIFA ekipa przegrała wszystkie mecze i odpadła z zawodów.

W kadrze powołanej przez Kluiverta znaleźć będą mogli się m.in. zawodnicy grający na co dzień w Eredivisie. Chodzi tu o Guyona Fernandeza z Bredy czy Cuco Martina z Twente Enschede. Patrząc na egzotyczny zespół, niedoświadczonego trenera i niewielu zawodników znanych z gry na wysokim poziomie, można powiedzieć, że piłkarska reprezentacja tej małej wysepki w najbliższym czasie zmieni się w istny Curacao drink. Pytanie, czy federacja i sam Kluivert będą wstanie go wypić.

Foto: zimbio.com

 


x