Nafciarze gromią w hicie kolejki

W hicie 16. kolejki I ligi Wisła Płock wygrała w Olsztynie z miejscowym Stomilem 3:0.  Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Cezary Stefańczyk bezpośrednio z rzutu wolnego. Na 2:0 w 74. minucie podwyższył Mikołaj Lebedyński, który pojawił się na boisku trzy minuty wcześniej.  Wynik meczu w 77. minucie ustalił Fabian Hiszpański.

Dla gości jest to piąte spotkanie z rzędu bez porażki. Z kolei podopieczni Mirosława Jabłońskiego odnieśli pierwszą domową porażkę od 13. września kiedy musieli uznać wyższość piłkarzom Miedzi Legnica (1:2).

09.11.2014, godz. 12:30 STOMIL OLSZTYN – WISŁA PŁOCK 0:3 (0:1)
Gol 34′ Stefańczyk, 74′ Lebedyński, 77′ Hiszpański
zolta kartka yellow card Czarnecki – Wlazło, Sielewski

Stomil: Piotr Skiba – Piotr Głowacki (59′ Piotr Darmochwał), Arkadiusz Czarnecki , Igor Skoba, Paweł Głowacki, Łukasz Jamróz (75′ Yasuhiro Kato), Karol Żwir (84′ Cezary Sobolewski), Roman Maczułenko, Witalij Bierezowski, Michał Trzeciakiewicz, Łukasz Jegliński

Wisła: Seweryn Kiełpin – Fabian Hiszpański (85′ Dawid Jabłoński), Dimitar Iliev, Maciej Kostrzewa, Piotr Ruszkul (71′ Mikołaj Lebedyński), Krzysztof Janus, Piotr Wlazło (81′ Wojciech Zyska), Paweł Magdoń, Patryk Stępiński, Bartłomiej Sielewski, Cezary Stefańczyk

Sędziował Zbigniew Dobrynin z Łodzi

W innym niedzielnym spotkaniu Pogoń Siedlce przegrał na własnym stadionie z liderem rozgrywek Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:4. 16. serię spotkań zakończy spotkanie Zagłębia Lubin z Miedzią Legnica (09. listopada 2014, godz. 14:00).