LM: Borussia wygrywa i już awansuje do 1/8! Asysta Piszczka!

Borussia Dortmund mimo iż nie radzi sobie w Bundeslidze to w Lidze Mistrzów ponownie nie dała żadnych szans Galatasaray Stambuł i dzięki zwycięstwu 4:1 awansowała już do 1/8 Ligi Mistrzów.

Pierwsza połowa nie zapowiadała, że żółto-czarni odniosą aż tak pewne zwycięstwo. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 39′ minuty. Wtedy znakomitym podaniem Marco Reusa (na zdj.) uruchomił Łukasz Piszczek i Niemiec strzałem z pierwszej piłki pokonał Fernando Muslerę. Do podwyższenia wyniku doszło już w drugiej połowie. W 56′ minucie przy asyście Sebastiana Kehla gola strzelił Sokratis. Wydawało się wtedy, że to już jest kropka nad i, a Turcy nie zdołają się już podnieść. Jednak kwadrans później Wesley Sneijder znakomicie zacentrował do Hakana Balty, który strzałem głową pokonał Weidenfellera. Co ciekawe kapitan Borussii po raz pierwszy wyjmował piłkę z siatki w tej edycji Ligi Mistrzów! W 74′ minucie szybko przyszła odpowiedź ze strony gospodarzy, a po znakomitej akcji Aubameyanga golem popisał się Ciro Immobile. Bezradność przyjezdnych pokazała jeszcze bramka samobójcza Kay’i w 85′ minucie.

Po tej kolejce Borussia zapewniła już sobie awans do 1/8 Ligi Mistrzów. Turkom natomiast zostaje już właściwie walka o Ligę Europejską z Anderlechtem Bruksela, bo na dwie kolejki przed końcem tracą sześć punktów do drugiego Arsenalu i mają zdecydowanie gorszy bilans bramkowy.

Borussia Dortmund – Galatasaray Stambuł 4:1 (1:0)
1:0 – Reus 39′
2:0 – Sokratis 56′
2:1 – Balta 70′
3:1 – Immobile 74′
4:1 – Kaya (sam.) 85′

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Sokratis, Durm, Bender (85′ Ramos), Kehl, Mchitarjan, Kagawa (63′ Gundogan), Reus (71′ Immobile), Aubameyang.

Galatasaray: Muslera – Balta, Chedjou, Kaya, Camdal, Melo, Altintop (82′ Oztekin), Dzemaili, Inan, Bulut (84′ Yilmaz), Sneijder.