Ligue 1: Podsumowanie dwóch spotkań. Bastia i Lille zwycięskie

Piłkarska sobota dostarczyła nam wiele emocji związanych z derbami Madrytu, Londynu czy Mediolanu. Nie możemy jednak zapominać o innych spotkaniach, które zostały rozegrane wczoraj. Przenosimy się do Francji, gdzie Bastia, która nie dawno pokonała Monaco i awansowała do finału Pucharu Ligi wygrała z Metz 2:0. W drugim spotkaniu Montpellier uległo Lille 1:2.

Bastia ostatnimi czasy gra przyjazną dla oka piłkę, a co najważniejsze efektywną. Piłkarze z Korsyki pewnie pokonali ostatni w tabeli FC Metz i podskoczyli na 15 miejsce w tabeli.  Pierwsza odsłona nie zaskoczyła nas niczym szczególnym, natomiast w drugiej połowie zaczęło się już coś dziać. Czerwoną kartką został ukarany zawodnik Metz – Guido Milan i goście przez 40 minut grali w osłabieniu. W minucie 65 wynik spotkania otworzył Francois Kamano i mieliśmy 1:0. Niecałe 15 minut później rzut karny wykorzystał Ryad Boudebouz i gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Mecz zakończył się na korzyść Bastii, która podtrzymuje dobrą passę.

Spotkanie Montpellier z Lille zapowiadało się bardzo dobrze. Wyżej notowane Montpellier było faworytem tego meczu, ale jednak to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. Już w 9 minucie na 1:0 dla Lille strzelił Nolan Roux. Gospodarze starali się odpowiedzieć na straconą bramkę lecz to nie dało upragnionego rezultatu. Druga odsłona ponownie rozpoczęła się dobrze dla gości. Tak samo jak w pierwszej połowie, 9 minut po gwizdku sędziego Rony Lopes cieszył się z drugiego gola dla swojej drużyny. Pod koniec spotkania bramkę honorową dla gospodarzy zdobył Bryan Dabo i ustalił wynik meczu na 1:2 dla Lille.

Bastia – FC Metz 2:0 (0:0)

Montpellier HSC – Lille 1:2 (0:1)