LE: Legia pokonuje Metalist i awansuje już do 1/16!

Legia Warszawa pokonała na Łazienkowskiej ukraiński Metalist Charków 2:1 i po czterech kolejkach fazy grupowej już zapewniła sobie awans do 1/16 Ligi Europy! Tak wczesny awans Legia zawdzięcza remisowi Lokerenu z Trabzonsporem 1:1.

Przed meczem piłkarze mówili jasno – cel to wygrana. Nieco próbował tonować nastroje Henning Berg, który twierdził, że nie jesteśmy aż takim faworytem meczu z Metalistem, po za tym ważniejsza dla Legii jest w tej chwili T-Mobile Ekstraklasa. Jednak patrząc na to, że w ostatnim ligowym spotkaniu z Ruchem Chorzów w większości wystąpił rezerwowy skład, to można było wyciągnąć odwrotne wnioski.

Metalist postanowił jednak postawić gospodarzom wysoki próg do pokonania. Wszystko to za sprawą Kobina, który w 22′ minucie popisał się fenomenalnym trafieniem z przewrotki. Na dodatek Torsiglieri podał mu piętką. Kuciak przy tej sytuacji był kompletnie bez szans. Odpowiedź Legii przyszła siedem minut później. Saganowski wykorzystał dośrodkowanie Kucharczyka i strzałem głową z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce, tym samym można powiedzieć, że doświadczony napastnik odwdzięczył się szkoleniowcowi za wystawienie go od pierwszych minut. Potem przez większość meczu inicjatywę mieli gospodarze, aczkolwiek tempo ich ataków wyraźnie spadało aż doszło do sytuacji w której Metalist dwukrotnie zagroził bramce Legii, ale znakomicie pokazał się Kuciak.

Jednak decydujący cios należał do Legionistów. Akcję meczową przeprowadzili wprowadzony wcześniej Orlando Sa i Ondrej Duda. Słowak spokojnym, pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali, czym zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Tym samym Legia po czterech kolejkach wciąż ma komplet punktów. Do tego dzięki remisowi Lokerenu z Trabzonsporem 1:1 warszawska drużyna zapewniła już sobie awans do 1/16 Ligi Europy.

Legia Warszawa – Metalist Charków 2:1 (1:1)