La Liga: Przegrana Sevilli, cały mecz Krychowiaka

Sevilla nie wykorzystała wpadki FC Barcelony i przegrała 0:1 na wyjeździe z Athletic Bilbao. Decydującą bramkę już w 13′ minucie strzelił Aduriz, który świetnie wykorzystał podanie Susaety. Całe spotkanie po raz dziewiąty w tym sezonie ligowym od pierwszych minut zagrał Grzegorz Krychowiak.

Co ciekawe strzelec gola kwadrans później musiał zejść z boiska przez kontuzję. Sevilla mimo wyjścia na drugą połowę Banegi i Gameiro nie była w stanie pokonać Bilbao, którzy do końca świetnie się bronili. Tym samym Andaluzyjczycy nie wykorzystali okazji, by wyjść na prowadzenie w Primera Division po wczorajszej porażce FC Barcelony z Celtą.

Athletic Bilbao – Sevilla FC 1:0 (1:0)
1:0 – Aduriz 13′

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Laporte, Etxeita, Balenziaga – Mikel Rico, Iturraspe – Susaeta (61′ Aketxe), De Marcos, Muniain (82′ Gurpegi) – Aduriz (28′ Guillermo).

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, Carrico, Tremoulinas – Krychowiak, M’Bia (46′ Banega) – Denis Suarez, Vitolo (46′ Gameiro), Aleix Vidal – Bacca (70′ Iago Aspas).

Żółte kartki: Aduriz, Iturraspe, Etxeita, Guillermo (Athletic) oraz Pareja, M’Bia, Bacca (Sevilla).