La Liga: Aduriz zapewnia zwycięstwo Athletic Bilbao!

W pierwszym niedzielnym meczu na Estadi Ciutat de Valencia naprzeciw siebie stanęły jedenastki miejscowego Levante i Athletic Bilbao. Górą okazali się przyjezdni, którzy zwyciężyli 2-0. Bohaterem spotkania został Aritz Aduriz, zdobywca obu bramek dla Basków. Spotkanie stało na dobrym, wysokim poziomie.

Już po 10 minutach Bilbao mogło prowadzić, jednak atomowy strzał Ikera Muniaina wylądował na poprzeczce bramki. W kolejnych minutach znacznie lepiej prezentowali się gospodarze. Groźne sytuacje stwarzali Simao, Junafran czy Victor Camarasa.

Do przerwy zatem bramek nie oglądaliśmy.

Tuż po rozpoczęciu drugiej części spotkania na listę strzelców wpisał się Aduriz, który doskonale uderzył z 16 metrów. Baskowie poszli za ciosem i mogli podwyższyć wynik, jednak szczęścia brakowało Adurizowi i Muniainowi. Levante rozpaczliwie próbowało wyrównać, jednak ich akcje były nieskuteczne.

W końcówce spotkania na 2-0 podwyższył nie kto inny, jak Aritz Aduriz. Baskowie inkasują 3 punkty i mogą być zadowoleni ze swojej gry.

Levante UD – Athletic Bilbao 0:2 (0:0)
0:1 Aduriz 49′
0:2 Aduriz 90′

Źródło/foto: insidespanishfootball.com