W pierwszym meczu 1/16 Ligi Europy Celtic Glasgow zremisował na własnym boisku z Interem Mediolan 3:3! Goście prowadzili najpierw 2:0, później 3:2, ale gol w doliczonym czasie gry przedłużył nadzieje Celticu na korzystne rozstrzygnięcie pojedynku w rewanżu.

Znakomicie ten mecz rozpoczął się dla piłkarzy Interu Mediolan. Już w 4. minucie bramkę dla gości zdobył Shaqiri. Na 2:0 podwyższył w 13. minucie gry Palacio. Wydawało się, że Inter, albo spokojnie utrzyma prowadzenie, albo zechce nawet podwyższyć wynik. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, zaatakowali utytułowanego rywala i już trzynaście minut później był remis. Najpierw w 24. minucie gola kontaktowego zdobył Armstrong, a dwie minuty później po akcji Johannesa piłkę do własnej siatki skierował Campagnaro. Inter po kilku minutach, gdy szok po straceniu dwóch goli w ciągu dwóch minut opadł, zaatakował znowu. Przyniosło to efekt w 45. minucie meczu, gdy gola „do szatni” strzelił Palacio.

W drugiej części gry to Inter stworzył więcej groźnych sytuacji, ale nie było tego zbytnio widać na boisko. Bardziej widoczne było to jedynie w statystykach spotkania, gdyż Celtic też miał swoje szanse. Wydawało się, że piłkarze z Mediolanu utrzymają korzystny wynik, ale wtedy nadeszła trzecia minuta doliczonego do drugiej połowy czasu i padł gol wyrównujący. Piłkę do siatki skierował Guidetti.

Cały mecz na ławce rezerwowych Celticu Glasgow spędził Łukasz Załuska.

Trzy gole strzelone na wyjeździe to niezły wynik osiągnięty przez Inter, ale postawa Celticu pozwala mieć nadzieję na równie interesujący mecz rewanżowy.

19.02.2015, godz.21.05, Liga Europy, 1/16 finału: Celtic Glasgow – Inter Mediolan 3:3(2:3)