Eredivisie: Podsumowanie 20. kolejki. Ajax przegrywa i traci dystans do PSV, nerwowy Milik

Największą niespodzianką minionej kolejki holenderskiej Eredivisie była porażka Ajaxu Amsterdam w wyjazdowym spotkaniu z Vitesse Arnhem. Lider PSV Eindhoven oraz grupa pościgowa w składzie: Feyenoord, Zwolle, Alkmaar i Twente zgodnie zdobyły komplet punktów.

Ajax po raz kolejny zawiódł swoich fanów. Wyraźnie widać, że podopieczni Franka de Boera nie trafili z formą na początek rozgrywek wznowionych po zimowej przerwie. W starciu z Vitesse zaprezentowali się bardzo słabo i to gospodarze zasłużenie wygrali ten mecz. Arkadiusz Milik wyszedł w podstawowym składzie swojej drużyny, jednak po raz kolejny odcięty od podań, nie był w stanie niczego zdziałać. Jakby tego było mało, po godzinie gry, Polak dał się ponieść emocjom i po starciu z rywalem, w którym spadł mu but, rzucił nim w rywala. Skończyło się żółtą kartka, tylko dzięki pobłażliwości sędziego.

PSV Eindhoven na początku rundy rewanżowej też nie wyróżnia się niczym specjalnym, ale w porównaniu do Ajaxu, podopieczni trenera Cocu gromadzą punkty. Tym razem dzięki trafieniom Locadii i Depaya pokonali 2:1 Willem II Tilburg.

Swoje mecze wygrały zespoły goniące dwa czołowe zespoły. Feyenoord był lepszy od ADO Den Haag(2:1), Zwolle pokonało na wyjeździe Utrecht(2:0), Alkmaar bez problemu wygrał u siebie z Heraclesem(3:1), a Twente dopiero po trafieniu w 90. minucie spotkania uporało się z Cambuur Leeuwarden(2:1).

Kolejny mecz na plus zagrał Dordrecht. Drużyna Filipa Kurto (polak rozegrał cały mecz) zremisowała z faworyzowanym Heerenveen 0:0 i zdobyła kolejny cenny punkt w walce o utrzymanie. Mimo tego, że zajmują ostatnie miejsce w tabeli, ich strata do bezpiecznego miejsca zmalała do sześciu „oczek”.