Dobry mecz w Krakowie. Cracovia remisuje ze Śląskiem 1:1

Piłkarze Cracovii na inaugurację wiosennych rozgrywek Ekstraklasy po dobrym, walecznym spotkaniu zremisowali ze Śląskiem Wrocław 1:1. Gole w tym spotkaniu zdobyli Peter Grajciar i Marcin Budziński.

W pierwszej połowie nieciekawie wyglądało to spotkanie. Okazję do wykazania się miał debiutujący w ekstraklasie Jakub Wrąbel. Młody golkiper WKS-u dwukrotnie pewnie wyłapał piłkę po próbach Drągowskiego. Choć goście mieli większe posiadanie piłki, więcej strzałów i dośrodkowań – podobnie jak we Wrocławiu – nie potrafili znaleźć drogi do bramki Pasów, zresztą podobnie jak piłkarze Cracovii.

Początek drugiej należał do gospodarzy. Po dobrym zagraniu z pierwszej piłki Jedriska sam na sam z bramkarzem Śląska wyszedł Budziński, lecz nie trafił nawet bramkę. Chwilę później głową z pola karnego uderzał Rakels, ale golkiper Śląska uchronił WKS od utraty gola. Zaraz potem po dużym zamieszaniu pod bramką Pilarza piłka wpadła do siatki. W 51. minucie Śląsk wyszedł na prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się być Grajicar.

3 minuty przed końcem regulaminowego czasu „Pasom” udało się nadrobić stratę. Wdowiak dograł ładnie piłkę do Budzińskiego, który zamienił to podanie na gola.

W ostatniej minucie Tomasz Hołota wbił piłkę do siatki Cracovii, lecz sędzia dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał.

Cracovia – Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
Bramki: Grajciar 51′ – Budziński 88′
Kartki: Covilo, Jendrisek – Droppa, Hateley

Cracovia: Pilarz – Rymaniak, Sretenović, Polczak – Nykiel (74′ Wdowiak), Covilo, Dąbrowski (60′ Kapustka), Marciniak – Rakels (80′ Zjawiński), Budziński, Jendrisek
Śląsk: Wrąbel – Hołota, Celeban, Pawelec, Dudu – Hateley, Droppa – F. Paixao, Grajciar (61′ Machaj), Pich (80′ Ostrowski) – M. Paixao
Sędzia: Bartosz Frankowski
Widzów: 8 156