Bundesliga: Zwycięstwo Werderu, gol w dniu urodzin

werder.de

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 20. kolejki niemieckiej Bundesligi Werder Brema wygrał na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 2:1. W barwach gości całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział reprezentant Polski.

Wynik spotkania w 17. minucie otworzył 20-letni Davie Selke. Dla wychowanka Werderu była to piąta bramka w sezonie. Na 2:0 dwanaście minut później podwyższył Austriak Zlatko Junuzović. Dla 27-letniego pomocnika jest to czwarte trafienie. Dwie minuty przed zmianą stron kontaktową bramkę strzelił obchodzący dziś swoje 21 urodziny Hakan Calhanoglu. Dla Turka jest to piąty gol w bieżącym sezonie.
W zespole “Aptekarzy” całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Sebastian Boenisch.

08.02.2015, godz. 15:30 Werder Brema – Bayer Leverkusen 2:1 (2:1)
Gol1:0 – 17′ Davie Selke
Gol2:0 – 29′ Zlatko Junuzović
Gol2:1 – 43′ Hakan Calhanoglu