Bundesliga: Wygrana Bayernu, gol Lewandowskiego!

Bayern Monachium na Allianz Arena nie dał sobie wydrzeć punktów i pokonał Borussię Dortmund 2:1. To przyjezdni jako pierwsi prowadzili po bramce w 32′ minucie Marco Reusa.

Zapowiadało się, że wicemistrzowie Niemiec zaskoczą i wyrwą punkty rywalom. W 72′ minucie jednak dał znać Robert Lewandowski, który okazał się być bez litości dla swojego byłego klubu i po dopadnięciu do piłki z dwudziestu metrów pokonał precyzyjnym strzałem Weidenfellera. Przy tej bramce piłkę przeciął Neven Subotić, który nie miał dobrego dnia. W 85′ minucie pociągnął za koszulkę Francka Ribery’ego, a do jedenastki podszedł Arjen Robben. Holender pewnym strzałem pokonał bramkarza i tym samym Bayern zdołał wygrać ten mecz. Całe dziewięćdziesiąt minut rozegrał Łukasz Piszczek. Robert Lewandowski został zmieniony w 88′ minucie przez Rode’a.

Po tym meczu Bawarczycy są liderami w Bundeslidze, a Borussia wciąż jest na dole tabeli, będąc na szesnastym miejscu.

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 2:1 (0:1)
0:1 – Reus 31′
1:1 – Lewandowski 72′
2:1 – Robben (k.) 85′

Bayern: Neuer – Benatia, Boateng, Alaba – Alonso, Lahm, Bernat – Robben, Mueller (81′ Pizarro), Goetze (70′ Ribery) – Lewandowski (88′ Rode).

Borussia: Weidenfeller – Piszczek, Sokratis, Hummels (46′ Subotić), Durm – Bender, Kehl – Mchitarjan, Kagawa (71′ Grosskreutz), Reus – Aubameyang (81′ Ramos).

Żółte kartki: Alonso (Bayern) oraz Piszczek, Subotić (Borussia).

Sędzia: Manuel Graefe.