Piłkarze Borussii Dortmund po serii pięciu spotkań bez zwycięstwa w końcu wygrali. W 20. kolejce niemieckiej Bundesligi podopieczni Jurgena Kloppa wygrali na wyjeździe z SC Freiburg 3:0. W ekipie gości wystąpiło dwóch reprezentantów Polski.

Dla aktualnych wicemistrzów Niemiec było to dopiero drugie wyjazdowe zwycięstwo. Ostatni raz na boisku rywali wygrali w 2. kolejce, 29. sierpnia 2014 (z FC Augsburg 2:3)! Dzięki temu zwycięstwu BVB opuściło ostatnie miejsce w tabeli. Czarną latarnią został VfB Stuttgart, który przegrał na własnym stadionie z Bayernem 0:2.

W zespole ośmiokrotnego mistrza Niemiec wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Łukasz Piszczek zagrał całe spotkanie. W tym czasie 29-letni obrońca wygrał 13 z 27 pojedynków, obejrzał żółtą kartkę oraz przebiegł 11 km. Od 68. minuty na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski, który wygrał 5 z 8 pojedynków.

Wynik spotkania w 9. minucie otworzył Marco Reus. Dla 25 latka było to czwarte trafienie. Dwie kolejne bramki dorzucił Aubameyang. 19-krotny reprezentant Gabonu w tym sezonie strzelił już 7 goli.

W następnej kolejce Borussia podejmować będzie Mainz, a Freiburg zagra na wyjeździe z Herthą. Oba spotkania odbędą się w sobotę, 14 lutego o godz. 25:30.

SC Freiburg – Borussia Dortmund 0:3 (0: 1)
Gol0:1 – 9′ Marco Reus
Gol0:2 – 56′ Pierre-Emerick Aubameyang
Gol0:3 – 72′ Pierre-Emerick Aubameyang