BPL: Wysokie zwycięstwo lidera!

To była totalna dominacja londyńskiej Chelsea. Przynajmniej w pierwszej połowie, w której goście strzelili aż 4 gole. W drugiej połowie dołożyli jedną bramkę i ostatecznie wygrali ze Swansea 5:0.

Piłkarze Mourinho wyszli na to spotkanie bardzo skupieni i zmotywowani. Można to wywnioskować z tego, że już w pierwszej minucie Oscar przejął piłkę na połowie “Łabędzi” i strzałem zza 16-stki umieścił piłkę w siatce. Później, w 20 minucie Chelsea strzeliła drugą bramkę, a zrobił to niezawodny Diego Costa. Kolejna bramka “The Blues” to 34 minuta, gdzie po katastrofalnym błędzie obrony Costa przejął piłkę i umieścił ją pomiędzy nogami Fabiańskiego. Dla reprezentanta Hiszpanii był to 17 gol ligowy w tym sezonie (!). Piłkarze ze Swansea byli totalnie rozbici, bo już około minutę potem Oscar cieszył się z 4 bramki dla klubu ze stolicy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 4:0 dla Chelsea.

Druga odsłona to obraz wyrównanej gry w środku boiska. Zawodnicy obu drużyn starali zagrozić bramce rywali lecz to nie przynosiło dobrego rezultatu. Andre Schurrle pokazał, że na dobre wychodzi mu wchodzenie z ławki rezerwowych. Niemiec w ostatnich spotkaniach świetnie prezentuje się jako zmiennik. Dzisiaj również zaliczył wejście smoka, ponieważ już 4 minuty po swoim wejściu na boisko strzelił bramkę na 5:0 ustalając wynik spotkania.

Swansea City – Chelsea FC 0:5 (0:4)

Bramki: Oscar 1′,36′, Diego Costa 20′, 34′, Andre Schurrle 79′