BPL: “Młoty” pokonują Mistrzów Anglii!

źródło: mcfc.co.uk

West Ham United potwierdził swoją dobrą dyspozycję na początku obecnego sezonu i niespodziewanie pokonał Manchester City 2:1 na Upton Park. Tym samym “The Citizens” odnieśli drugą porażkę w tym sezonie.

Ten mecz zapowiadał się na jeden z najciekawszych w dziewiątej kolejce Barclays Premier League. Drugi w tabeli Manchester City przyjechał na stadion po ciężkiej podróży z Moskwy, gdzie w Lidze Mistrzów zremisowali 2:2 z tamtejszym CSKA. Natomiast w West Hamie panowała dobra atmosfera po trzech zwycięstwach w lidze z rzędu. Od samego początku spotkania panowało na boisku szybkie tempo gry. To przełożyło się na otwarcie wyniku w 21′ minucie. Morgan Amalfitano wykorzystał podanie Ennera Valencii na szósty mecz i pod nieuwagę obrony pokonał Joe Harta. Bramki do końca pierwszej połowy już nie wpadły, choć było jeszcze kilka okazji zarówno, by “Młoty’ podwyższyły prowadzenie jak i by “Obywatele” wyrównali.

W drugiej połowie najciekawiej wyglądał ostatni kwadrans gry. W 75′ minucie Diafra Sakho wykorzystał dośrodkowanie jednego z kolegów i po uderzeniu głową umieścił piłkę w siatce. Tym samym to szósty gol w tym sezonie na koncie nowego napastnika West Ham United. Goście jednak nie poddali się. Dwie minuty później kapitalną akcją indywidualną popisał się David Silva i pokonał precyzyjnym strzałem Adriana. Do końca goście walczyli o remis, ale jednak West Ham nie dał sobie zabrać trzech punktów.

West Ham United – Manchester City 2:1 (1:0)

1:0 – Amalfitano 21′
2:0 – Sakho 75′
2:1 – Silva 77′

WHU: Adrian – Carl Jenkinson, James Collins, Winston Reid, Aaron Cresswell, Mark Noble, Alex Song, Morgan Amalfitano (67′ Cheikhou Kouyate), Stewart Downing, Enner Valencia (77′ Carlton Cole), Diafra Sakho (89′ Kevin Nolan).

Man City: Joe Hart – Pablo Zabaleta, Vincent Kompany, Eliaquim Mangala, Gael Clichy (79′ Aleksandar Kolarov), Yaya Toure, Fernando (79′ James Milner), Jesus Navas, David Silva, Sergio Aguero, Edin Dzeko (59′ Stevan Jovetić).

Żółte kartki: Amalfitano, Song (WHU) oraz Kompany (Man City).

Sędzia: Martin Atkinson.