Australia zwycięzcą Pucharu Azji!

Australia triumfuje w Pucharze Azji. W decydującym spotkaniu w Sydney na Australia Stadium gospodarze pokonali Koreę Południową 1:2.

Wynik spotkania w 45. minucie otworzył Massimo Luongo. Australijczyk oddał fenomenalny strzał z 23. metrów. Kiedy wszyscy myśleli, że Australia spokojnie dowiedzie wynik do końca, Son Heung-min strzelił wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Decydująca bramka padła w 105. minucie, kiedy to wypożyczony do Zulte Waregem napastnik Juventusu, James Troisi trafił na 1:2.

Korea Południowa – Australia 1:2

0:1 – Luongo (45′)

1:1 – Son (90+1′)

1:2 – Troisi (105′)

Korea Południowa: Jin-Hyeon Kim – Du-Ri Cha, Tae-Hwi Kwak, Young-Gwon Kim, Jin-Su Kim – Hyun-Soo Jang, Sung-Yeung Ki – Heung-Min Son, Tae-Hee Nam (64′ Keun Ho-Lee), Joo-Ho Park (71′ Kook-Young Han)- Jung-Hyup Lee (88′ Ju-Young Kim).

Australia: Mathew Ryan – Ivan Franjić (75′ Matt McKay), Trent Sainsbury, Matthew Spiranović, Jason Davidson – Mark Milligan, Mile Jedinak, Massimo Luongo – Robbie Kruse (71′ James Troisi), Tim Cahill (64′ Tomi Jurić), Mathew Leckie.

Żółte kartki: Ivan Franjić, Jason Davidson, Mile Jedinak, Robbie Kruse (Australia).

Sędzia: Alireza Faghani (Iran).