Żuraw o kadrze Lecha: Nie boję się posadzić kogoś na ławce

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

W czwartkowe popołudnie, na konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie Piasta Gliwice z Lechem Poznań Dariusz Żuraw odpowiedział na pytania dziennikarzy. Szkoleniowiec przyznał między innymi, że nie ma problemu z tym, aby posadzić kogoś na ławce.

Trener Kolejorza wypowiedział się na temat drużyny Piasta Gliwice oraz przedstawił ich mocne strony.

– Piast jest zespołem bardzo solidnym, stabilnym. Trener Fornalik nie lubi robić wielu zmian. Nasi najbliżsi rywale są bardzo doświadczeni, grają praktycznie jednym młodzieżowcem. Musimy na pewno unikać strat w środku pola, bo z tego żyją i strzelają gole. Tym najbliższym spotkaniem zaczynamy mały finał. Mamy siedem meczów do końca rozgrywek i chcąc coś ugrać w lidze musimy jechać do Gliwic nastawieni na zwycięstwo.

– Mieliśmy już analizę, a zawodnicy wiedzą, jak gra zespół Piasta i zdają sobie sprawę na kogo uważać. Przede wszystkim gliwiczanie dużo piłek dorzucają na napastników, na Piotra Parzyszka czy Patryka Tuszyńskiego. Musimy być uważni w polu karnym i od pierwszej do ostatniej minuty bardzo skoncentrowani.

W wyjazdowym spotkaniu Kolejorza z Koroną Kielce, boisko przedwcześnie opuścił kapitan Lecha – Thomas Rogne. Trener opowiedział o sytuacji kadrowej zespołu z Poznania.

– Wszyscy są gotowi do gry i palą się do występu w Gliwicach. Robert Gumny wraca po kontuzji. Bardzo chce, jednak ostatnio naciągnął mięsień czworogłowy. Nie jest to nic poważnego, trenuje już z zespołem i będzie brany pod uwagę przed następnymi meczami.

– Mam tak wyrównaną i dobrą kadrę, że nie mam z tym problemu, żeby posadzić kogoś na ławce. Posiadam grupę piłkarzy grających na wysokim poziomie i nieważne kogo bym wystawił, to powinno to wyglądać dobrze. Czasami decydujemy się na korekty typowo pod przeciwnika, ale nie ma to wielkiego wpływu na naszą grę – kończy Żuraw.

Źródło: Lech Poznań


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.