Wysoka wygrana Podbeskidzia, pierwszy gol Seedorfa

facebook.com

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała pokonali 4:1 Zagłębie Sosnowiec w pierwszym meczu 18. kolejki Fortuna I ligi. Goście kończyli mecz w osłabieniu jednego zawodnika. Premierowe trafienie Seedorfa na polskich boiskach.

Seedorfa

Wynik meczu już w trzynastej minucie otworzył Rafał Figiel. Szesnaście minut później po strzale Marko Roginicia było już 2:0. Natomiast cztery minuty przed przerwą na tablicy widniał rezultat 3:0. Autorem kolejnej bramki został Karol Danielak. Po zmianie stron goście szybko zdobyli kontaktową bramkę. W pięćdziesiątej minucie Fabian Piasecki wykorzystał rzut karny, jednak pięć inut później drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartę obejrzał Płamen Kraczunow i było wiadomo, że tego meczu gospodarze już nie przegrają. Ostatnia bramka w meczu padła w osiemdziesiątej trzeciej minucie po strzale samobójczej Quentina Seedorfa.

Górale dzięki tej wygranej zrównali się punktami z liderującą Wartą Poznań. Natomiast podopieczni Dariusza Dudka zajmują dziewiątą pozycję.  W następnej kolejce Bielszczanie zagrają u siebie z Chojniczanką, a Zagłębie pojedzie do Grudziądza zmierzyć się z Olimpią.

16.11.2019, godz. 12:40 Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec 4:1 (3:0)
Rafał Figiel 13′, Marko Roginić 29′, Karol Danielak 41′, Quentin Seedorf 83′ (s) – Fabian Piasecki 50′ (k)
żółte kartki: Adrian Rakowski, Bartosz Jaroch – Płamen Kraczunow, Fabian Piasecki
czerwona kartka: Płamen Kraczunow 55′ (Zagłębie).

Sędziował Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.