Wybraliście Mecz Roku 2015. Zaskakujący zwycięzca?

W organizowanej przez Grzegorza Krychowiaka akcji, przeprowadzonej we współpracy z magazynem FourFourTwo i firmą Samsung, wzięło udział kilka tysięcy kibiców i kilkadziesiąt redakcji piłkarskich. Najwięcej głosów zostało oddanych na mecz o Superpuchar Europy pomiędzy Sevillą a Barceloną.

Wyboru można było dokonywać na stronie www.fourfourtwo.pl/meczroku . Redakcja magazynu zaproponowała 10 najciekawszych jej zdaniem meczów z minionych dwunastu miesięcy, ale nie obowiązywały żadne ograniczenia w wyborze. Dlatego obok głosów na mecz Polska – Irlandia znalazły się wskazania na spotkanie Olimpii Elbląg z Olimpią Zambrów z końca sezonu 2015 czy… mecz Podlasie Sokołów Podlaski – Orzeł Unin w okręgowej lidze siedleckiej.

Na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, Grzegorz Krychowiak dziękował kibicom za udział w akcji, śmiejąc się, że najczęściej wskazywany był akurat ten mecz z zestawienia, który w 2015 roku przegrał. Przyznał jednak, że nie dziwi się wyborowi kibiców, mimo niekorzystnego dla niego wyniku tego spotkania (Sevilla przegrała 4:5). A trzeba pamiętać, że ubiegły rok był dla „Krychy” niezwykle udany – był nie tylko liderem Reprezentacji Polski, która w dobrym stylu awansowała na EURO 2016 we Francji, ale też stał za sukcesem Sevilli w Lidze Europy UEFA. – To jak dotąd największy sukces w mojej karierze. W dodatku zdobyłem swoją pierwszą bramkę na Stadionie Narodowym. Ukraińcy postawili naprawdę ciężkie warunki… Gdybym zapłacił komuś za scenariusz tego meczu, to pewnie nie napisałby go lepiej niż zrobiło to życie – zdradził Grzegorz Krychowiak.

Majowy triumf „Rojiblancos” nad Dnipro w Warszawie znalazł się jednak dopiero na drugim miejscu w głosowaniu kibiców (22 % głosów). Najczęściej wybierany mecz – Superpuchar Europy Sevilla – Barcelona w Tbilisi – był wpisywany przez co czwartego głosującego (25,5%).  Na trzecim i czwartym miejscu znalazły się z kolei spotkania reprezentacji – z Irlandią (16%) i Szkocją (10%). Prawie co dziesiąty głosujący wybierał też inne spotkanie niż 10 proponowanych na stronie. Na mecz Polska – Szkocja głosował także portal PiłkarskiŚwiat.com i uzasadnienie wyboru będziecie mogli przeczytać w najnowszym FourFourTwo.

Spośród wszystkich głosów, Grzegorz wybierze też najciekawszą jego zdaniem odpowiedź, której autor zostanie nagrodzony koszulką Sevilli z autografem Krychowiaka. Wyniki zostaną ogłoszone na oficjalnym fanpage’u „Krychy” na Facebooku (https://www.facebook.com/GrzegorzKrychowiakOfficial/) .


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.