Zdecydowany faworyt socios w wyborach prezydenckich

wybory prezydenckie Barcelona

fot. Pere Puntí/MD

Do wyborów prezydenckich FC Barcelony zostało już zaledwie kilka dni. Choć w stawce pozostaje trzech kandydatów, to według ostatnich pomiarów faworyt jest tylko jeden.

W zbliżających się wyborach zaplanowanych na 7 marca udział weźmie trzech kandydatów: Victor Font, Joan Laporta i Toni Freixa. Do pierwszej oficjalnej debaty między kandydatami doszło 28 lutego, której rezultat znajdziecie tutaj. Podczas rozmowy poruszono między innymi tematy projektu sportowego i Espai Barca, ceny karnetów, czy możliwości dołączenia do społeczności klubu.

Agencja „Rothko” wykonała serię pomiarów wśród socios, próbując przewidzieć wyniki zbliżających się wyborów. Poniższa ankieta przedstawia zamiar głosowania w wyborach prezydenckich przez kwalifikowanych członków, gdyby miały odbyć się 1 marca.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Zdjęcie

Ostatnie pomiary wykonano w czasie od 27 lutego do 1 marca, czyli już po debacie. Zdecydowanym faworytem jest Joan Laporta z wynikiem 58.1% głosów. Na drugim miejscu plasuje się Victor Font, który uzyskał wynik na poziomie 28.1%, a stawkę zamyka Toni Freixa z 12.7% poparciem. W grupie ankietowanych znalazło się 0.7% niewypełnionych kart i 0.4% głosów niesprecyzowanych.

Powyższy raport przedstawia również identyczne głosowanie przeprowadzone w okresie lutego (kolor niebieski), stycznia (kolor zielony i jasny niebieski) oraz grudnia (kolor szary i czarny).


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.