Aktualności

Wstyd, hańba, kompromitacja… Legia remisuje z amatorami

Blamaż – tak należy opisać to co Legia zaprezentowała w meczu przeciwko Europa FC. Wojskowi zagrali katastrofalny mecz i zremisowali z amatorską drużyną 0:0.

Walkę o Ligę Europy Legia rozpoczęła od meczu wyjazdowego z drużyną Europa FC. Ekipa z Gibraltaru nie miała być żadną przeszkodą dla wicemistrza Polski i podopieczni Aleksandara Vukovicia myślami mogli być chyba w drugiej rundzie eliminacji. Na to wskazywał początek spotkania który w wykonaniu warszawiaków był bardzo niemrawy. Pierwszy strzał goście oddali dopiero w 19 minucie. Na domiar złego rywale nie zamierzali położyć się na boisku i od czasu do czasu straszyli Majeckiego strzałami z dystansu.

Gra Legii wyglądała bardzo źle. Zero pomysłu na grę przekładał się na chaos w ofensywie, a zła organizacja w obronie sprawiała, że Europa cały czas groźnie wchodziła w pole karne Majeckiego. Na szczęście rywalom brakowało wykończenia i na przerwę piłkarze schodzili przy bezbramkowym remisie. W drugiej połowie nic się nie zmieniło. Legia grała fatalnie i mogła się cieszyć, że rywal prezentował równie niski poziom. Pomimo naporu gości w końcówce bramki w tym meczu nie padły, a kompromitujący wynik poszedł w świat.

Europa FC – Legia Warszawa 0:0 (0:0)