Polska Piłka

Wisła Płock pewnie wygrywa w Sosnowcu

W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Wisła Płock wygrała w Sosnowcu z miejscowym Zagłebiem 3:1 (2:1). Bramki dla “Nafciarzy” strzelili Igor Łasicki, Oskar Zawada i Grzegorz Kuświk. Jedyne trafienie dla beniaminka zaliczył Olaf Nowak.

Gospodarze świetnie weszli w to spotkanie, obejmując prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Mateusz Możdżeń świetnie wypatrzył w polu karnym Olafa Nowaka. Wypożyczony z Zagłębia Lubin piłkarz przyjął piłkę i bardzo dobrym strzałem pokonał Thomasa Dähne. Dla 21-letniego napastnika był to pierwszy gol strzelony w barwach beniaminka Lotto Ekstraklasy.

Sosnowiczanie z prowadzenia cieszyli się ledwie cztery minuty. W 8. minucie spotkania Dominik Furman wrzucił piłkę z rzutu rożnego. Najprzytomniej w polu karnym zachował się Igor Łasicki, który strzałem głową pokonał Lukáša Hroššo. Wydaje się, że słowacki bramkarz mógł zachować się lepiej w tej sytuacji, strzał oddany przez defensora Wisły nie był zbyt mocny.

Zespół z Płocka jeszcze przed przerwą zdołał odwrócić losy tego spotkania. W 36. minucie z dystansu uderzał Nico Varela. Lecąca futbolówka odbiła się od Patrika Mráza, a całą sytuację wykorzystał Oskar Zawada, który skierował piłkę do bramki. Chwile wcześniej piłkarze Zagłebie domagali się rzutu karnego. Według nich po wrzutce Nowaka piłkę ręką w polu karnym zagrał Jake McGing. Prowadzący to spotkanie Daniel Stefański nie podyktował w tej sytuacji rzutu karnego.

Po przerwie gra Zagłebia nie zachwycała. Sytuacji do strzelenia bramki nie było zbyt wiele. Najgroźniej było w 55. minucie meczu, kiedy Michael Heimloth groźnie uderzał zza pola karnego. Strzał okazał się jednak niecelny.

Hroššo nie spisał się najlepiej w pierwszej połowie, nie popisał się również po przerwie. W 82. minucie mocno z rzutu wolnego uderzył Ariel Borysiuk. Jego strzał przed siebie odbił Słowak, a nieatakowany Grzegorz Kuświk ustalił wynik spotkania.

Wisła Płock kończy rundę zasadniczą na 14. miejscu w tabeli. Zagłebie jest ostatnie, a jego strata do bezpiecznej strefy wynosi już sześć punktów.

13 kwietnia 2019, 30. kolejka Lotto Ekstraklasy, Sosnowiec (Stadion Ludowy)

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock 1:3 (1:2)

Olaf Nowak 4 – Igor Łasicki 8, Oskar Zawada 36, Grzegorz Kuświk 82

Zagłębie: Lukáš Hroššo – Giórgos Mýgas, Mateusz Cichocki, Michael Heinloth (Giorgi Gabedawa 71′), Patrik Mráz – Tomasz Nawotka (Dawid Ryndak 71′), Tomasz Nowak (Lukáš Greššák 59′), Mateusz Możdżeń, Žarko Udovičić – Olaf Nowak, Vamara Sanogo.

Wisła: Thomas Dähne – Jake McGing, Igor Łasicki, Alan Uryga, Ángel García – Nico Varela (Mateusz Szwoch 53′), Ariel Borysiuk, Dominik Furman, Damian Rasak, Ricardinho (Giorgi Merebaszwili 75′) – Oskar Zawada (Grzegorz Kuświk 61′).

Żółte kartki: Greššák, Możdżeń, Mráz – Furman, Varela, Łasicki, Szwoch.

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).