W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało na własnym stadionie z Wisłą Kraków 3:1.

Wisła do meczu przystępowała z jednym jasnym celem wygrać. Tylko 3 punkty i korzystne wyniki z innych meczów mogły dać awans do grupy mistrzowskiej. Goście również ze swoimi problemami. Brakowało w obronie Marcina Wasilewskiego, który jest bardzo ważnym elementem w układance Macieja Stolarczyka i dodatkowo w trakcie meczu wypadł Klemenz. Mecz zaczął się dobrze dla gospodarzy. W 14. minucie piłkę do bramki skierował Patryk Tuszyński. W 27. minucie Filip Jagiełło podwyższył wynik na 2:0, ale ostatecznie bramka została zaliczona Sławomirowi Peszko jako samobójcza. Dobrze rozpoczęli drugą połowę goście. Impuls dał Jakub Błaszczykowski, który zdobył bramkę na 2:1. Na niewiele dziesięć minut do końca swojego drugiego gola zdobył Patryk Tuszyński.